Osobnosťou Sveta kresťanstva 2011 je Shahbaz Bhatti

Zavraždený pakistanský minister pre náboženské menšiny sa stal víťazom ankety Osobnosť Sveta kresťanstva 2011. Na druhom mieste sa umiestnil zosnulý biskup Rudolf Baláž, tretím v poradí je poľský kardinál Stanislaw Dziwisz.

O výsledkoch ankety rozhodlo 130 čitateľov Sveta kresťanstva, ktorý sa do nej zapojili počas uplynulých dvoch týždňov. Víťaz Shahbaz Bhatti získal 37 % hlasov, biskup Baláž 29 % a kardinál Dziwisz 13%. Na ďalších priečkach sa umiestnil novinár Peter Seewald (8,5 %), konvertiti Keith Newton a spol. (7 %) a ghanský kardinál Peter Turkson (5,4 %). V mene tvorcov portálu ďakujem všetkým, ktorí sa do ankety zapojili a spolu s nami sledovali životné cesty týchto zaujímavých osobností. Ich profily nájdete tu.

Po premiérovom výbere Osobnosti Sveta kresťanstva vám chceme túto anketu ponúknuť aj v závere roka 2012. Veríme, že k jej väčšej atraktívnosti prispeje aj to, že nominácia osobností nebude pochádzať len od tvorcov Sveta kresťanstva, ale aj od niektorých známych kresťanských osobností zo Slovenska a Čiech. O všetkom vás budeme včas informovať.

Imrich Gazda

Foto: wikipedia.org

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo