Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Svet kresťanstva
18. jún 2017

Ulicami Bratislavy prechádzala eucharistická procesia (fotogaléria)

V slovenských mestách a obciach sa vo štvrtok a v nedeľu konali eucharistické procesie pri príležitosti slávnosti Božieho tela.

Ulicami Bratislavy prechádzala eucharistická procesia (fotogaléria)

Rímskokatolícki veriaci vo štvrtok oslávili sviatok Najsvätejšieho Kristovho tela a krvi, ktorý je ľudovo nazývaný Božie telo. V Gréckokatolíckej cirkvi sa tento sviatok slávi pod názvom Poklona tajomstvám tela a krvi Pána Ježiša Krista.  

Na mnohých miestach sa však táto slávnosť prenáša na najbližšiu nedeľu.

Slávnostná omša spojená s eucharistickou procesiou sa dnes dopoludnia konala aj na Hlavnom námestí v Bratislave. Liturgiu celebroval bratislavský arcibiskup metropolita Stanislav Zvolenský, homíliu predniesol bratislavský eparcha Peter Rusnák.

Na slávnosti sa zúčastnili aj ďalší dvaja katolícki biskupi, ktorí pôsobia v hlavnom meste – vojenský ordinár František Rábek a pomocný biskup Bratislavskej arcidiecézy Jozef Haľko.

Eucharistická procesia, ktorá sa zastavila pri štyroch oltárikoch, smerovala z Hlavného na Župné námestie k farskému kostolu Najsvätejšej Trojice.

Podobné procesie prebiehali aj v Trnave, Nitre, ale aj v ďalších slovenských mestách a obciach.

Inzercia

Foto – TK KBS/Peter Zimen

Odporúčame

-10%
Vojna a trest
24,90 22,41

Novinka Michaila Zygara / Vojna a trest

Kto je zodpovedný za túto vojnu? pýta sa ruský novinár Michail Zygar. A odpovedá: my všetci! Spisovatelia, historici i obyčajní Rusi a Rusky. V knihe sa zamýšľa nad koreňmi ruskej nenávisti voči Ukrajine, z ktorej vyvrela najhoršia vojna tohto storočia.

Kto je zodpovedný za túto vojnu? pýta sa ruský novinár Michail Zygar. A odpovedá: my všetci! Spisovatelia, historici i obyčajní Rusi a Rusky.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.