Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Svet kresťanstva
31. júl 2017

CampFest 2017 už o pár dní prinesie PREMENU

Čas sa kráti a devätnásty CampFest 2017 je takmer za dverami. Už čoskoro sa otvoria jeho brány a 3. – 6. augusta 2017 si účastníci okrem bohatého hudobného a sprievodného programu užijú aj pestrosť tém a hovoreného slova.
CampFest 2017 už o pár dní prinesie PREMENU

Podľa slov organizátorov je téma festivalu v súčasnosti viac ako kľúčová: „Na CampFeste 2017 chceme hovoriť o PREMENE ako o neoddeliteľnej súčasti Božieho Kráľovstva. Veríme, že cena zaplatená na kríži bola dosť vysoká na premenu nielen jednotlivca, ale aj našich rodín, vzťahov, priateľov, našich komunít, ale aj celej spoločnosti.“ Tradične sa o tejto téme bude hovoriť v 3 okruhoch počas celého trvania festivalu – PREMENA DO HĹBKY – osobná premena/SOĽ NAD ZLATO – premena na „soľ zeme“/CENA PREMENY.

V priebehu dvoch festivalových dní si budete môcť vypočuť hneď niekoľko seminárov. Dávid Loula a jeho hostia budú hovoriť o tom, ako môžeme roznecovať a neuhášať plameň Svätého Ducha skrze prorocké dary, ako vstúpiť do prorockej služby a aké sú najčastejšie chyby pri prorokovaní. Vlado Žák bude rozoberať, či nás čakajú lepšie časy alebo už len všetko pôjde dole vodou. Stano Kocka s Máriom Tomášikom predstavia vzťahy medzi katolíkmi a protestantmi pri príležitosti 500. výročia reformácie. Martin Hunčár prinesie zaujímavý seminár s odpoveďami na otázky, v čom sa odlišuje kresťanská viera a islam, Ježiš a Mohamed, Biblia a Korán. Určite si nenechajte ujsť seminár s názvom „Väzeň v moslimskej krajine“ – Petr Jašek strávil 14 a pol mesiaca v sudánskom väzení kvôli pomoci tamojším prenasledovaným kresťanom. O vzťahoch bude seminárov hneď niekoľko. Miro Tóth rozoberie tému ako nedovoliť, aby naša minulosť určovala našu budúcnosť, ako sa postaviť k traumám z detstva a ako začať tvoriť základ vlastnej rodiny, ktorá odráža črty Božieho kráľovstva. Tému mužskej sexuality predostrie Richard Vašečka, ženskej sexualite sa bude venovať Maruška Grexová s hosťami. Zuzka Kostohryzová-Sarnecká prinesie nádej vo svojom seminári, ako byť nezadaná/ý a nezblázniť sa. Workshop nielen pre kresťanských podnikateľov si pre vás pripravia Ján Košturiak a Marián Kolník. Spolu s Petrom Soukupom sa pozrieme na to, ako dosiahnuť premenu v nás a v našom okolí. Janko Buc v nás zas otvorí otázky týkajúce sa nášho postoja k Rómom – majú priestor v našich srdciach, Cirkvi? Podrobnejšie informácie o seminároch nájdete na webe, ako aj vo festivalovom bulletine.

Na deti a ich rodičov čaká taktiež bohatý program. Malých návštevníkov čaká veľa zábavy, hier, súťaží, tanca, nových záhad i vedomostí. Ani tento rok nebude chýbať kreatívna dielnička pre všetkých malých šikovníkov. A, samozrejme, budú aj chvály, a to s Lamačskými chválami a deťmi LCH kids! a s Fil3: „Roky sú deti s nami na našich spoločenstvách. Chvália s nami, oslavujú Boha, bojujú, zaspávajú s chválou na perách... Čo keby deti viedli deti vo chvále? Príďte sa pozrieť a pridajte sa do modlitieb a svedectiev s nami.“ Detský program bude prebiehať v piatok a v sobotu v Detskom stane a v Garáži. Pre všetky deti do 3 rokov a ich rodičov sme aj tento rok uprostred festivalového rozruchu pripravili BABY stan – priestor, kde sa môžu zastaviť a venovať svojim bábätkám. Stan poskytuje oddelený priestor pre dojčiace mamičky, priestor na prebaľovanie a nakŕmenie vašich ratolestí. Stan bude k dispozícii v piatok a sobotu, preto veríme, že tento priestor bude pre vás miestom oddychu, výpomoci a tiež motiváciou prichádzať na CampFest aj so svojimi deťmi.

Po minuloročných úspechoch sa opäť otvorí aj Literárna kaviareň. Kresťanské vydavateľstvo Porta Libri, mobilná kaviareň Power coffee a detská služba Levitov otvoria samostatný stan, ktorého cieľom je poskytnúť účastníkom útulné a príjemné prostredie na oddych, osobný rozhovor alebo prečítanie knižky. Okrem čítania biblickej poézie k rannej káve si budete môcť vypočuť v piatok rozhovor so slovensko-francúzskou autorkou kresťanských románov pre ženy a dievčatá – Zuzanou Cacciabue. V sobotu príďte na posedenie s názvom „NABOSO“ s Mikeom Edsallom, učiteľom a misionárom medzi mladými ľuďmi v Bratislave, ktorý povedie workshop o tom, čo je to „denné stíšenie“.

V stane Humno sa vo večerných hodinách bude premietať film CAMP. Na základe skutočných udalostí obyčajných ľudí, ktorí poskytujú mimoriadnu pomoc pre zneužívané a zanedbané deti. CAMP je príbehom nádeje, ktorá žiari pre zabudnuté deti.

Milovníci divadla sa môžu tešiť na predstavenie rómskeho divadla BARARAS. Ide o hudobno-dramatické pásmo, na ktorom spolupracovali Rómovia a Slováci z viacerých regiónov východného Slovenska. Jeho cieľom je ukázať, že Slováci a Rómovia dokážu spolupracovať na spoločnom diele a vytvoriť niečo kvalitné. Víziou je zmierenie rómskeho a slovenského národa.

Inzercia

Novinkou medzi sprievodnými aktivitami je za malý poplatok jazda na koňoch. Tiež vás pozývame na 1. ročník „Behu za ľudí bez Biblie“. Beh prebehne v sobotu 5. 8. 2017 medzi 17.00 a 20.00 v športovej časti CampFestu (pri vodnom futbale). Za každého bežca darcovia prispejú sľúbenú sumu. Tá bude spolu s dobrovoľným štartovným darovaná organizácii Wycliffe Slovakia na vzdelávanie a preklad Biblie národom na okraji záujmu.

CampFest sa snaží vytvoriť priestor pre rodinnú akciu, kde si každý člen príde na svoje. Vezmite deti na nezvyčajnú stanovačku v prostredí krásneho Liptova, na festival s posolstvom od Boha Otca, priamo v strede prázdnin 3. – 6. augusta 2017.

Text: Michaela Paštrnáková

Oficiálny web: www.campfest.sk                

FB: CampFest - open Air Music Festival (OFFICIAL)

Odporúčame