Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Svet kresťanstva
22. máj 2012

Vo finále talianskeho pohára fandil Juventusu aj kardinál Bertone. Neúspešne

Počas nedeľného finále talianskeho pohára sedeli na tribúne Stadio Olimpico v Ríme aj vatikánske špičky – štátny sekretár Tarcisio Bertone a substitút Štátneho sekretariátu Giovanni Angelo Becciu. Aj vďaka gólu Mareka Hamšíka sa však z trofeje tešil SSC Neapol. Kardinál Bertone je odmala vášnivým ...

Počas nedeľného finále talianskeho pohára sedeli na tribúne Stadio Olimpico v Ríme aj vatikánske špičky – štátny sekretár Tarcisio Bertone a substitút Štátneho sekretariátu Giovanni Angelo Becciu. Aj vďaka gólu Mareka Hamšíka sa však z trofeje tešil SSC Neapol.

Kardinál Bertone je odmala vášnivým fanúšikom Juventusu Turín. Pre stanicu Telenord z Janova, kde v minulosti pôsobil ako arcibiskup, spolukomentoval aj niekoľko zápasov čierno-bielych.

Medzi „tifosi“ patria aj ďalší kardináli a biskupi. Kardinál José Saraiva Martins, bývalý prefekt Kongregácie pre kauzy svätých, fandí Laziu Rím, emeritný arcibiskup Turína, kardinál Severino Poletto drukuje FC Turín, ktorý sa po troch rokoch vracia do Serie A, arcibiskup Lodi Giuseppe Merisi podporuje Inter Miláno.

Kardinál Bertone si v roku 2006 dokonca zauvažoval o samostatnom vatikánskom futbalovom klube. „Nevylučujem, že v budúcnosti môže Vatikán zriadiť futbalový klub takej kvality , že by bol schopný dosiahnuť úroveň AS Rím, Interu Miláno či Sampdorie Janov,“ povedal kardinál s tým, že ak by sa dali dokopy len brazílski študenti na pápežských univerzitách, bol by to skvelý tím.

Na kardinálove slová reagoval aj hovorca UEFA William Gaillard, podľa ktorého by s registráciou vatikánskeho tímu nebol problém, musel by si však postaviť alebo nájsť domovský štadión. Neskôr však kardinál Bertone zdôraznil, že išlo len jeho úvahy a Svätá stolica sa o vytvorenie futbalového klubu neusiluje.

Imrich Gazda 

Zdroj: Vatican Insider, Roberto Calvigioni - Stefano Calvigioni: Lo sport in Vaticano (Libreria Editrice Vaticana 2011)

Foto: whispersintheloggia.blogspot.com

Inzercia

Odporúčame

Vo veku 106 rokov zomrel najstarší biskup na svete

Vo veku 106 rokov zomrel najstarší biskup na svete

V nedeľu vo francúzskom Nice zomrel najstarší katolícky biskup na svete. Vietnamec Antoine Nguyên Van Thien mal presne 106 rokov a dva mesiace. Vietnamský biskup, ktorý zažil deväť pápežov a zúčastnil sa Druhého vatikánskeho koncilu, žil od roku 1985 v Nice. Za kňaza bol vysvätený v roku 1932 poča...

Firma Benetton sa ospravedlnila za bozkávajúceho pápeža

Firma Benetton sa ospravedlnila za bozkávajúceho pápeža

Hovorca Svätej stolice Federico Lombardi v utorok informoval o nóte, v ktorej sa módna spoločnosť Benetton ospravedlnila za fotomontáž Benedikta XVI. bozkajúceho sa s imámom káhirskej mešity. Konflikt medzi Benettonom a Vatikánom prepukol v novembri minulého roku. Talianska firma v rámci reklamnej...