Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Svet kresťanstva
25. máj 2012

Názory amerických skautiek sa nepozdávajú biskupom. Posielajú kontrolu

Po rehoľných sestrách začínajú americkí biskupi preverovať aj dievčenský skauting. Dôvody sú rovnaké – liberálne postoje k antikoncepcii a potratom. Girl Scouts, ako znie oficiálny názov dievčenského skautského hnutia v USA, dostal k 100. výročiu svojho založenia nečakaný darček. Konferencia bisku...

Po rehoľných sestrách začínajú americkí biskupi preverovať aj dievčenský skauting. Dôvody sú rovnaké – liberálne postoje k antikoncepcii a potratom.

Girl Scouts, ako znie oficiálny názov dievčenského skautského hnutia v USA, dostal k 100. výročiu svojho založenia nečakaný darček. Konferencia biskupov USA poverila biskupa Kevina Rhoadesa, šéfa komisie pre laikov, manželstvo, rodinný život a mladých, kontrolou hnutia. Tá sa začne len mesiac po ukončení vizitácie amerických ženských reholí, ktorú však nariadil priamo Vatikán.

Dôvody, ktoré sú rovnaké v oboch prípadoch, zhrnul portál Vatican Insider: „Nedostatočné vnímanie a podpora cirkevného učenia v oblasti sexuálnej výchovy, boja proti potratom a zákazu antikoncepcie.“ Veľkú polemiku vyvolal najmä minuloročný prípad, keď v Colorade prijali medzi skautky mladú transsexuálku. Výhrady smerujú tiež k internetovej stránke hnutia, ktorá odkazuje na organizáciu Lekári bez hraníc podporujúcu používanie antikoncepcie v boji proti AIDS alebo na dokument OSN Healthy, Happy and Hot venovaný sexuálnej ochrane.

Podľa hovorkyne Girl Scouts Michelle Tompkins sa však len asi štvrtina z vyše dvoch miliónov členiek hlási ku katolíckej viere.

Imrich Gazda 

Foto: girlscouts.org

Inzercia

Odporúčame