Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Svet kresťanstva
19. novembec 2017

Pápež František hostil tisícky chudobných z celej Európy (fotogaléria)

Prvý Svetový deň chudobných si pápež František pripomenul svätou omšou a obedom s tisíckami chudobnných ľudí.
Pápež František hostil tisícky chudobných z celej Európy (fotogaléria)

Pápež František oslávil prvý Svetový deň chudobných obedom s tisíckami chudobných ľudí. Foto – TASR/AP

Pápež František pozval v nedeľu tisícky ľudí v núdzi z celej Európy, aby sa zúčastnili na svätej omši v Bazilike sv. Petra vo Vatikáne a neskôr aj na slávnostnom obede s ním. Informovala o tom agentúra DPA.

Pápež František slávil prvý Svetový deň chudobných spoločne so šiestimi až siedmimi tisíckami ľuďmi v núdzi, najmä z Talianska, Francúzska, Španielska, Nemecka a Poľska.

Počas celebrovania svätej omše, ktorá sa začala o 10. hodine, pápežovi asistovalo 12 ľudí – migranti, chudobní či bezdomovci.

Po skončení omše bolo 1 500 ľudí v núdzi pozvaných na slávnostný obed s pápežom Františkom vo Vatikáne, ostatní mali obed zabezpečený v rôznych jedálňach, seminároch a cirkevných kolégiách v Ríme. 

Pri obede s pápežom v priestoroch Auly Pavla VI. hostí obsluhovalo 40 diakonov rímskej diecézy a približne 150 dobrovoľníkov z farností ďalších diecéz, uviedol na svojej internetovej stránke Vatikánsky rozhlas. 

František, ktorý sám seba označuje za „pouličného kňaza“, po svojom zvolení za pápeža v roku 2013 vyjadril želanie, aby sa cirkev stala chudobnou a slúžila chudobným. 

Inzercia

Foto – TASR/AP

Inzercia

Inzercia

Odporúčame