Pavol VI. bude svätý

Posledný krok musí urobiť pápež František, ktorý dostane na potvrdenie dnešné rozhodnutie Kongregácie pre kauzy svätých o nevysvetliteľnosti zázračného uzdravenia na príhovor Pavla VI.

Kardináli a biskupi, ktorí sú členmi vatikánskej Kongregácie pre kauzy svätých, počas dnešného zasadania jednomyseľne potvrdili nevysvetliteľnosť uzdravenia nenarodeného dieťaťa na príhovor blahoslaveného pápeža Pavla VI.

Matka v piatom mesiaci tehotenstva sa k zosnulému pápežovi začala modliť za uzdravenie svojho dieťaťa krátko po tom, čo pápež František v októbri 2014 vyhlásil Pavla VI. za blahoslaveného.

Ženu, ktorá pochádza z okolia Verony, lekári upozornili na ruptúru placenty, ktorá ohrozovala život jej aj samotného dieťaťa. Napokon všetko dobre dopadlo a 25. decembra dievčatko oslávilo už tretie narodeniny.

Krátko predtým nevysvetliteľnosť zázračného uzdravenia potvrdila aj teologická komisia Kongregácie pre kauzy svätých, ktorá tak odobrila predchádzajúce rozhodnutie lekárskeho konzília.

V najbližších dňoch by mal pápež František prijať na audiencii prefekta kongregácie kardinála Angela Amata a potvrdiť dekrét o svätorečení. Zároveň by mal rozhodnúť o dátume slávnosti svätorečenia.

Talianske médiá predpokladajú, že sa tak stane počas jesennej biskupskej synody o mladých, ktorá sa bude konať 3. – 28. októbra. Za najpravdepodobnejší termín považujú nedeľu 21. októbra.

K blahorečeniu Pavla VI. došlo taktiež počas biskupskej synody o rodine 19. októbra 2014.  

Foto – wikipedia.org

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo