V Austrálii sa začalo predbežné vypočutie kardinála Pella

V Austrálii sa začalo predbežné vypočutie kardinála Pella

Foto: TASR/AP

Predbežné pojednávanie s blízkym spolupracovníkom pápeža Františka by malo trvať asi mesiac.

Na súde v austrálskom Melbourne sa v pondelok začalo predbežné vypočutie kardinála Georgea Pella, najvyššie postaveného predstaviteľa Vatikánu obvineného zo sexuálnych deliktov.

Predbežné pojednávanie bude trvať približne štyri týždne, pričom väčšina z neho sa uskutoční bez prítomnosti médií a verejnosti. 

Predvolaných naň bude až do 50 svedkov a následne sa určí, či obžaloba voči kardinálovi zhromaždila dostatok dôkazov na začatie samotného súdneho procesu, informovala spravodajská stanica BBC.

Pell do budovy súdu vošiel v sprievode polície a jedného zo svojich právnych zástupcov. Jeho príchod sledovali desiatky médií a divákov. Austrálsky kardinál rezolútne popiera všetky obvinenia a podľa vlaňajších slov svojho obhajcu bude trvať na svojej nevine. 

Pell absolvoval pred súdom v Melbourne vlani už dve krátke vypočutia – 26. júla a 6. októbra. Tento kardinál je doposiaľ najvyšším predstaviteľom katolíckej cirkvi obvineným zo sexuálneho zneužívania.

Austrálčan bol svojho času jedným z najvplyvnejších spolupracovníkov pápeža Františka. Od roku 2014 pôsobil ako jeho „minister financií“ a bol poverený vykonaním finančnej reformy vo Vatikáne.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo