Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Tlačové správy
20. apríl 2018

Bratislavské Hanusove Dni 2018: Kardinál Burke, Rocco Buttiglione a mnohí ďalší

V piatok 20. apríla 2018 sa začne 7. ročník festivalu o vzťahu kresťanstva a súčasnej spoločnosti Bratislavské Hanusove Dni (BHD). 9 festivalových dní prinesie takmer 50 podujatí (prednášky, diskusie, duchovné a umelecké podujatia, filmy) a viac ako 100 inšpiratívnych hostí zo Slovenska a zahraničia.
Bratislavské Hanusove Dni 2018: Kardinál Burke, Rocco Buttiglione a mnohí ďalší

Festival sa bude konať v priestoroch divadla Malá scéna STU, v Univerzitnom pastoračnom centre v Mlynskej doline a v .klube pod lampou. Kompletný program nájdu návštevníci na www.bhd.sk.

Každý deň  až do soboty 28. apríla v podvečerných hodinách (cez víkend aj počas celého dňa) festival ponúkne unikátny priestor na dialóg medzi sekulárnym a kresťanským svetom v témach, ktorými žije súčasná spoločnosť. Návštevníci festivalu sa môžu tešiť na diskusiu o slušnom Slovensku, o Istanbulskom dohovore, o identite Slovákov či na diskusiu liberálov a konzervatívcov o dvoch ideových svetoch, ktoré rozdeľujú Slovensko.

Na festivale vystúpia svetoznámi rečníci: rešpektovaný americký kardinál Raymund Leo Burke a svetoznámy katolícky intelektuál Rocco Buttiglione, ktorí budú hovoriť o manželstve a výzvach pre súčasnú Cirkev a kresťanstvo. Tretím hlavným rečníkom bude český kňaz a intelektuál Marek Orko Vácha, ktorý bude hovoriť o výzvach pre súčasných mladých ľudí.

Novinkou tohto ročníka je „Summit konzervatívnej politiky“, ktorý prinesie tri panely na tému vízie Európy:

V paneli konzervatívnych politkov zo strednej Európy vystúpia kandidát na prezidenta v českých prezidentských voľbách v roku 2018 Pavel Fischer, poslankyňa rakúskeho parlamentu Gudrun Kugler (OVP), maďarská štátna tajomníčka pre rodinu a mládež Katalin Novák (Fidesz) a poslankyňa európskeho parlamentu Anna Záborská (KDH, EPP).

O vízii Európy budú tiež diskutovať aj slovenskí pravicoví politici Alojz Hlina, Eugen Jurzyca, Milan Krajniak a Branislav Škripek a intelektuáli Roman Joch (CZ) a Rocco Buttiglione (I).

Inzercia

Okrem toho festival ponúkne napr. aj prvú diskusiu kandidátov na primátora Bratislavy, diskusiu denníka Postoj s Marekom Maďaričom, diskusiu katolíckeho a evanjelického akademika so židovským rabínom o komentároch k žalmom v Starom zákone, sériu krátkych a úderných vstupov o vplyve technológii na náš život BHD Talks či pásmo 10 minútových vystúpení súčasných umelcov pod názvom Umenie teraz. Dve soboty doobeda sú venované rodine: paralelne s diskusiami budu prebiehať aj divadelné predstavenia pre deti.  

Podľa dramaturga a riaditeľa BHD Juraja Šústa „festival BHD chce odpovedať na výzvy súčasnosti. Stavia sa proti tendencii uzatvárať sa do sekulárneho alebo kresťanského sveta, veď žijeme spolu v jednej spoločnosti. Je čas začať sa spolu otvorene rozprávať, hľadať pravdu v kritickej diskusii a vzájomne sa inšpirovať.“

Lístky na jednotlivé podujatia ako aj zľavnené pasy na celý festival sa dajú kúpiť online cez predpredaj.sk alebo priamo na mieste konania festivalu.

Odporúčame

Knižný dar k prvému svätému prijímaniu

Knižný dar k prvému svätému prijímaniu

Akáto nádherná chvíľa, keď deti prichádzajú k prvému svätému prijímaniu. Kostol  prevoňaný vznešenou atmosférou,  deti s rozžiarenými  očami v krásnom slávnostnom šate a hrdí rodičia. Je to veľká vec prijať do svojho srdca Ježiša!

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.