Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Svet kresťanstva
30. apríl 2018

Pápež František prijal na osobitnej audiencii Miroslava Lajčáka

Pápež František prijal v pondelok na osobitnej audiencii predsedu 72. Valného zhromaždenia OSN Miroslava Lajčáka. Informoval o tom Vatikánsky rozhlas.

Pápež František prijal na osobitnej audiencii Miroslava Lajčáka

„Je pre mňa veľkou cťou, že som sa dnes vo Vatikáne mohol stretnúť s pápežom Františkom. Jeho charizma, elán, hlboká viera a vrodená ľudskosť na mňa urobili obrovský dojem. Viedli sme veľmi inšpiratívnu a intenzívnu debatu o prioritách, ktoré spoločne zdieľame – mier, rozvoj, migrácia či boj s klimatickými zmenami. Osobitný dôraz sme v rozhovore kládli na to, ako všetky tieto fenomény ovplyvňujú ľudí na celej planéte,“ uvádza Lajčák na svojej oficiálnej facebookovej stránke.

Po stretnutí s pápežom o 10. hodine sa Lajčák so svojou delegáciou stretol aj s predstaviteľmi vatikánskeho Štátneho sekretariátu. So štátnym sekretárom Svätej stolice Pierom Parolinom Lajčák hovoril o prevencii pred konfliktmi.

Slávnostný sľub predsedu 72. Valného zhromaždenia Organizácie Spojených národov (VZ OSN) zložil Lajčák 11. septembra 2017 v New Yorku.

Šéfa slovenskej diplomacie do tejto funkcie zvolili zástupcovia členských štátov OSN 31. mája 2017. Mandát má na obdobie jedného kalendárneho roka.

Inzercia

Odporúčame