Pápež František prijal na osobitnej audiencii Miroslava Lajčáka

Pápež František prijal v pondelok na osobitnej audiencii predsedu 72. Valného zhromaždenia OSN Miroslava Lajčáka. Informoval o tom Vatikánsky rozhlas.

„Je pre mňa veľkou cťou, že som sa dnes vo Vatikáne mohol stretnúť s pápežom Františkom. Jeho charizma, elán, hlboká viera a vrodená ľudskosť na mňa urobili obrovský dojem. Viedli sme veľmi inšpiratívnu a intenzívnu debatu o prioritách, ktoré spoločne zdieľame – mier, rozvoj, migrácia či boj s klimatickými zmenami. Osobitný dôraz sme v rozhovore kládli na to, ako všetky tieto fenomény ovplyvňujú ľudí na celej planéte,“ uvádza Lajčák na svojej oficiálnej facebookovej stránke.

Po stretnutí s pápežom o 10. hodine sa Lajčák so svojou delegáciou stretol aj s predstaviteľmi vatikánskeho Štátneho sekretariátu. So štátnym sekretárom Svätej stolice Pierom Parolinom Lajčák hovoril o prevencii pred konfliktmi.

Slávnostný sľub predsedu 72. Valného zhromaždenia Organizácie Spojených národov (VZ OSN) zložil Lajčák 11. septembra 2017 v New Yorku.

Šéfa slovenskej diplomacie do tejto funkcie zvolili zástupcovia členských štátov OSN 31. mája 2017. Mandát má na obdobie jedného kalendárneho roka.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo