Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Svet kresťanstva
23. 07. 2018, 15:35

Pápež vyzval medzinárodné spoločenstvo: Zabráňte tragédiám migrantov

František vyjadril hlbokú bolesť v súvislosti s osudmi migrantov v Stredozemnom mori a vyhlásil, že sa modlí za zosnulých a ich blízkych.
Pápež vyzval medzinárodné spoločenstvo: Zabráňte tragédiám migrantov

Pápež František vyzýva v nedeľu 22. júla 2018 vo Vatikáne počas tradičnej modlitby Anjel Pána medzinárodné spoločenstvo, aby neodkladne konalo s cieľom predísť ďalším tragédiám utečencov (Foto: TASR/AP).

Pápež František vyzval v nedeľu vo Vatikáne počas tradičnej modlitby Anjel Pána medzinárodné spoločenstvo, aby neodkladne konalo s cieľom predísť ďalším tragédiám utečencov.

Súčasne apeloval na inštitúcie, aby garantovali bezpečnosť a rešpektovanie ľudských práv a dôstojnosti všetkých ľudí.

Hlava katolíckej cirkvi vyjadrila hlbokú bolesť v súvislosti s osudmi migrantov v Stredozemnom mori a vyhlásila, že sa modlí za zosnulých a ich blízkych.

Informovali o tom tlačové agentúry APA i AP.

V ostatných týždňoch sa situácia okolo záchrany migrantov v Stredomorí značne skomplikovala, pretože nová talianska vláda zaradila tvrdý kurz v utečeneckej politike.

Taliansko uzavrelo svoje prístavy pred záchrannými plavidlami mimovládnych organizácií s migrantmi na palube, pričom k podobným opatreniam pristúpili aj orgány na Malte.

Odporúčame