Dobrovoľníci P18 v Prešove ušetrili svojou prácou viac ako 75-tisíc eur

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dobrovoľníci P18 v Prešove ušetrili svojou prácou viac ako 75-tisíc eur

Účastníci Národného stretnutia mládeže P18 v Prešove (Foto: TASR/Milan Kapusta)

Toto číslo predstavuje približne pätinu z celkových nákladov za celé Národné stretnutie mládeže, povedal kňaz zodpovedný za podujatie.

Vyše 75 000 eur ušetrili počas tohto leta dobrovoľníci, ktorí sa zapojili do organizácie a príprav Národného stretnutia mládeže P18 v Prešove.

Vyplýva to zo štatistiky, ktorú vypracovali po skončení podujatia. Z výsledkov vyplýva, že počas príprav, ktoré trvali jeden a pol roka, spolu odpracovali vyše 27 000 hodín bez nároku na odmenu.

Informoval o tom Michal Lipiak z komunikačného tímu P18.

Na príprave sa podľa neho podieľalo vyše 500 dobrovoľníkov, z ktorých približne tretinu tvorili animátori. Najväčšia časť z nich zavítala do Prešova týždeň pred akciou, kde sa zapojila do takzvaného 'prípravného týždňa'.

Organizáciu P18 koordinoval centrálny tím ôsmich ľudí spolu s vedúcimi pracovných tímov pod vedením Rady pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovenska (KBS).

"Je to neskutočné číslo. Ďakujem ešte raz každému jednému, ktorý sa zapojil a prispel svojou pomocou. Patrí im veľká vďaka, že odovzdali svoj čas a námahu, a to všetko bez nároku na akúkoľvek odmenu. Môžeme povedať, že toto číslo predstavuje približne pätinu z celkových nákladov za celé Národné stretnutie mládeže P18 v Prešove," hovorí kňaz Ondrej Chrvala, hlavný zodpovedný za P18.

Záujemcovia si mohli z viac než 25 pracovných skupín vybrať tri. Tím P18 ich potom podľa potreby priradil do jednej z nich. "Pomáhali napríklad pri registrácii, zabezpečení sprievodných aktivít, pri starostlivosti o hostí, zabezpečení stravy, upratovaní, informovaní či technických prácach. Najväčší počet dobrovoľníkov - približne jedna tretina z celkového počtu – pochádzal z Košickej arcidiecézy. Viacerí prišli aj zo zahraničia, najčastejšie z Česka," priblížil Lipiak.

Národné stretnutie mládeže P18 v Prešove zorganizoval tím z Rady pre mládež a univerzity KBS a Kanet, n. o. Generálnym partnerom podujatia bolo mesto Prešov, partnerom Prešovský samosprávny kraj.

Podujatie nadväzuje na Svetové dni mládeže. Na tomto celosvetovom podujatí sa mladí najbližšie stretnú budúci rok v januári v Paname. V Prešove, kde sa po vyše jedenapolročných prípravách celonárodná akcia konala, bola spustená oficiálna slovenská príprava na SDM v Paname.

Do Prešova prišlo podľa organizátorov vyše 4500 ľudí.

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo