Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Svet kresťanstva
25. 03. 2014, 19:36

Svätorečenie Jána Pavla II. a Jána XXIII: duchovná a informačná príprava

Portál Svet kresťanstva a Vydavateľstvo Don Bosco vás pozývajú k duchovnej a informačnej príprave na svätorečenie pápežov Jána Pavla II. a Jána XXIII. Začíname už vo štvrtok, 27. marca. Presne mesiac pred kanonizačnou slávnosťou. Na veľké veci sa treba dobre pripraviť. Preto pred blížiacimi sa veľk...

Portál Svet kresťanstva a Vydavateľstvo Don Bosco vás pozývajú k duchovnej a informačnej príprave na svätorečenie pápežov Jána Pavla II. a Jána XXIII. Začíname už vo štvrtok, 27. marca. Presne mesiac pred kanonizačnou slávnosťou.

Na veľké veci sa treba dobre pripraviť. Preto pred blížiacimi sa veľkonočnými sviatkami prežívame pôst a pred Vianocami adventné obdobie.

Po minuloročnom konkláve a zvolení pápeža Františka bude Katolícka cirkev o mesiac prežívať ďalšiu veľkú udalosť – svätorečenie nezabudnuteľných pápežov Jána Pavla II. a Jána XXIII. Poďte sa spolu s nami pripraviť na 27. apríl – deň svätorečenia! Bez ohľadu na to, či budete na Námestie sv. Petra putovať fyzicky alebo „len“ duchovne.

Na sociálnej sieti Facebook sme vytvorili udalosť Svätorečenie Jána Pavla II. a Jána XXIII. (duchovná a informačná príprava). Každý, kto sa k nej pridá, stane sa účastníkom prípravy. V čom bude spočívať?

Každý deň sa niektorý zo slovenských kňazov podelí o povzbudivú myšlienku o Jánovi Pavlovi II. a Jánovi XXIII.

Každý deň nájdete exkluzívne informácie o oboch pápežoch a pokračujúcich prípravách svätorečenia.

Každý deň budete môcť vyhrať hodnotnú knihu alebo DVD o budúcich svätcoch, ktoré vám venuje Vydavateľstvo Don Bosco.

Počas trvania prípravy budete môcť v internetovom kníhkupectve donbosco.sk nakúpiť väčšinu tovaru so zľavou až 12 %. Stačí, ak pri objednávke zadáte zľavový kód svet1.

Keďže udalosť na Facebooku bude otvorená príspevkom každého, kto sa k nej pridá, ktokoľvek z vás sa bude môcť podeliť so svojim svedectvom alebo vyznaním o Jánovi Pavlovi II. a Jánovi XXIII.

To najdôležitejšie však je, že cirkev nám ponúkne dva žiarivé vzory, ktorými sa môžeme nielen inšpirovať, ale ich aj nasledovať a utiekať sa k ním. Poďme sa spoločne pripraviť na tento výnimočný deň!

Redakcia

Odporúčame

Františkán z Bronxu rapuje pre pápeža

Františkán z Bronxu rapuje pre pápeža

Pápež František inšpiruje umelcov každého druhu. Jedným z nich je Stan Fortuna. Františkán a – raper. V newyorskom Bronxe ho poznajú najmä ako rapujúcého mnícha. Jeho cieľom je predstaviť mladým posolstvo Katolíckej cirkvi tak, aby mu porozumeli. Novým songom Pope Francis oslavuje prvý rok pápeža...

Kritika filmového Bezáka nešetrí

Kritika filmového Bezáka nešetrí

Do kín sa počas týždňa dostal očakávaný film Arcibiskup Bezák zbohom. Filmoví kritici na ňom nenechali suchú ani nitku. Po dokumente českého režiséra Petra Minaříka Arcibiskup s lidskou tváří (2012) a dvoch minuloročných knihách rozhovorov s odvolaným arcibiskupom (Vyznanie a Medzi nebom a peklom) ...