Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Tlačové správy
05. september 2018

Byť ako svätá Matka Tereza?

Určite ste už od niekoho počuli vetu: Čo som ja, Matka Tereza? Takúto vetu počujeme väčšinou od niekoho, kto je požiadaný o nejakú pomoc – pomoc, za ktorú nedostane žiadnu finančnú, či vecnú odmenu.
Byť ako svätá Matka Tereza?

Svätá Matka Tereza naozaj za svoju prácu nechcela pre seba žiadnu odmenu. Dokonca to žiadala aj od svojich spolupracovníkov. Ako je možné pracovať bez odmeny? Veď to vraj nedáva logiku.  Ale je to ozaj tak? Aká bola logika tejto ženy? Bola to logika lásky. A s pomocou tejto lásky vybudovala „firmu“, ktorá má dnes stovky pobočiek po celom svete s mnohými „zamestnancami“.  Samozrejme myslím Kongregáciu misionárok lásky. Vieme, že Matka Tereza na to nebola sama. Božia pomoc bola pri jej práci nevyhnutná a žiadala o ňu neustále. Veľa prosila aj Matku Božiu a že bola v mnohých prípadoch vypočutá, niet pochýb. Keď sa jej pýtali odkiaľ berie toľko nápadov, jej odpoveď bola: Tam zhora prichádza inšpirácia Ducha Svätého.

Byť ako Matka Tereza by malo byť pre nás poctou! A nemyslím tým, že musíme pracovať zadarmo, ale miest, kde niekto potrebuje našu pomoc i lásku, je určite nespočetné množstvo. A možno aj v našej rodine, či veľmi blízkom okolí. Poďme nahliadnuť do života tejto ženy a hádam aj my nájdeme ďalšiu  inšpiráciu pre svoj život aj motiváciu ako viac dôverovať Bohu a azda aj ako načúvať tým, ktorých sme si doteraz veľmi nevšímali.

Matka Tereza - Viera v temnote

Rozpráva príbeh odhodlanej mladej rehoľníčky, ktorá chodila do ulíc Kalkaty, aby sa starala o chorých a zomierajúcich. Stala sa hlasom pre slabých a chudobných. Jej vízia ju viedla k založeniu rádu Misionárok lásky, ktorý teraz pôsobí vo viac než 120 krajinách. Čím väčšmi jej rád rástol, tým viac sa stretávala s kritikou svojich postojov, metód starostlivosti a financovania. Napriek tomuto odporu zvonku ako aj duchovnej temnote, ktorú znášala vo svojom vnútri, pokračovala v práci, ktorá sa dotýkala nespočetných životov po celom svete a inšpirovala ďalšie. Autor, britský novinár a spisovateľ, vykresľuje hlboko ľudský portrét tejto inšpirujúcej ženy.

Tajomný plameň Matky Terézie

Ľudia, kresťania i nekresťania, odjakživa túžili po niečom zmysluplnejšom a trvalejšom, čo by ich napĺňalo viac než každodenná rutina... Vždy hľadali odpovede na otázky, ako ďalej v zložitých spoločensko-ekonomických podmienkach, v osobných zápasoch, v nečakaných životných situáciách. V tomto kontexte zaznieva posolstvo Matky Terézie a zdá sa, že nikdy nebolo naliehavejšie ako dnes.

Kniha Tajomný plameň Matky Terézie od jej blízkeho dôverníka, pátra Josepha Langfordaodhaľuje krok za krokom jej spiritualitu — vnútorný plameň, ktorý ju motivoval vytrvať aj v tých najúbohejších podmienkach v uskutočňovaní toho, v čom sme ju po celé roky mohli vídať. Vedie nás k pochopeniu nečakaných hĺbok jej posolstva, o ktoré sa chcela podeliť so svetom, i jej vnútorných bojov, ktoré nadobúdajú úplne nový zmysel a stávajú sa mimoriadne aktuálne pre súčasnosť a každého človeka.

Inzercia

Moje tajomstvo modlím sa

V tejto knihe nájdete modlitby Matky Terézie rozdelené podľa tém. Úvod k nim tvoria skutočné príbehy z jej života charakteristického harmóniou medzi modlitbou a činorodou láskou. Ak sa naučíme modliť ako ona, možno bude pre nás ľahšie, aby sme milovali Pána cez blížnych aj cez tých, ktorých je ťažké milovať.

Matka Terézia - príbehy a anekdoty

Pre mnohých ľudí je vzorom vo viere a láske k blížnemu. Na výčitku, že so svojou teológiou je o dvesto rokov pozadu, raz odvetila: „Nie dvesto, dvetisíc rokov!“

Ktokoľvek sa stretol s touto neustále činnou rehoľnou sestrou, bol svedkom jej šarmu a humoru, ako aj jej neúnavného nasadenia pre najchudobnejších z chudobných a pre Cirkev. Príbehy a anekdoty v tejto knihe vytvárajú fascinujúci portrét výnimočnej ženy.

 

Viac kresťanskej literatúry nájdete na stránke Zachej.sk.

Odporúčame

5 kníh, ktoré vám pomôžu vyhrať boj so strachom

5 kníh, ktoré vám pomôžu vyhrať boj so strachom

Obor menom strach nám zvykne často skrížiť cestu a mnohokrát spôsobí to, že sa kvôli nemu úplne zastavíme či zídeme z cesty. So strachom sa naučíme kráčať ruka v ruke a pretĺkame sa životom. Nastal čas zbaviť sa tohto bremena a oslobodiť sa od neistoty, ktorá nás spútava a brzdí.

Nové tváre aj starí známi na CampFeste 2018

Nové tváre aj starí známi na CampFeste 2018

So začiatkom prázdnin sa mnohým začínajú dni voľna. O tíme, ktorý sa podieľa na príprave CampFestu, platí pravý opak. Popri praktických prácach priamo na Ranči Kráľova Lehota poctivo pripravujú aj program počas festivalu 2. – 5. augusta 2018.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.