Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Svet kresťanstva
15. september 2018

Generálnym sekretárom Rady európskych biskupských konferencií sa stal Slovák

Novým generálnym sekretárom Rady európskych biskupských konferencií (CCEE) sa stal slovenský kňaz Martin Michalíček. Rozhodli o tom predsedovia európskych biskupských konferencií, ktorí sa zišli na svojom plenárnom zasadnutí v poľskom meste Poznaň.
Generálnym sekretárom Rady európskych biskupských konferencií sa stal Slovák

Foto - episkopat.pl

Michalíčka zvolili na päťročné funkčné obdobie. TASR o tom informoval Michal Lipiak z Konferencie biskupov Slovenska.  

"Rada európskych biskupských konferencií vznikla v roku 1971 a aktuálne spája všetkých 33 predsedov episkopátov európskych krajín, ako aj hierarchov, ktorí sú jedinými ordinármi v krajinách, kde nie sú biskupské konferencie," poznamenal Lipiak.

Od roku 2016 je predsedom kardinál Angelo Bagnasco a podpredsedami sú kardinál Vincent Nichols a arcibiskup Stanislaw Gadecki. 

Michalíček sa narodil 18. augusta 1974, vysvätený za kňaza pre Nitriansku diecézu bol v roku 1999. Filozofické a teologické štúdiá absolvoval v Nitre, v rokoch 1993 - 1995 študoval na univerzite v Salzburgu. V roku 2005 dosiahol licenciát z katechetiky na Pápežskej saleziánskej univerzite v Ríme a následne doktorát z katechetiky na Univerzite Komenského v Bratislave.

Od roku 2007 vyučuje v kňazskom seminári v Nitre. V období od roku 2008 do 2017 bol riaditeľom Diecézneho katechetického úradu v Nitre a od roku 2015 riaditeľom Biskupského úradu v Nitre. Od tohto roku bol zároveň aj generálnym vicesekretárom CCEE.

Inzercia

Inzercia

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.