Mariánsky Šaštín ožije v nedeľu mládežníckym programom 7BOLESTNÁ

Vyše tisíc mladých ľudí z celého Slovenska dorazí deň pred národnou púťou k patrónke Slovenska (14. septembra 2014) do Šaštína na Celoslovenský mládežnícky program 7BOLESTNÁ. 

Akcia celonárodného formátu sa v podobnom duchu koná po prvýkrát v histórii našej krajiny. Do jej príprav, ktoré trvali pol roka, sa zapojila vyše stovka dobrovoľníkov. Predchádzať jej bude originálne podujatie s názvom Cliptime, ktoré je určené pre mladých z Bratislavskej arcidiecézy.
"Prípravy sú vo finále. Sme radi, že takmer všetko sa podarilo pripraviť bez väčších ťažkostí, a to s pomocou stoviek aktívnych a nadšených mladých ľudí," oceňuje hlavný zodpovedný, kňaz Ondrej Chrvala, tajomník Rady pre mládež a univerzity KBS, ktorá stretnutie pripravuje. Na jednorazovej akcii vystúpi vyše 150 hostí, ktorí celovečerným programom preniknú do Máriinych bolestí rečou dnešných mladých. Podujatie mladým umožní zažiť spoločenstvo s mladou Cirkvou.
Program sa začne o 18:00 h dramatizovaným ružencom, ktorý pripravilo Združenie mariánskej mládeže. Okrem modlitby radostného ruženca a zamyslení ponúkajú pred každým zamyslením pohybové stvárnenie. Program bude pokračovať úvodnou svätou omšou, ktorú bude celebrovať farár zo Žakovciec Marián Kuffa. Hlavná časť umelecko-duchovného programu odštartuje o 21:30 h a volá sa 7BOLESTNÁ, podľa čoho je nazvané aj celé stretnutie.
"Je to pásmo zložené zo svedectiev a z krátkych umeleckých predstavení, kde dnešným slovníkom interpretujeme sedem okamihov zo života Panny Márie, podľa ktorých dostala titul Sedembolestná. Čakajú nás silné osobné svedectvá žien - matiek," hovorí Pavol Danko, režisér programu. Tieto svedectvá budú pretkávané umeleckými číslami tanečnej skupiny For Džoj z Vrbo­vého, zboru FireFly z Bernolákova, ale aj skupiny The Wind, ktorá naspievala aj hymnu celej akcie.
Potom je v programe vystúpenie skupiny Ameň Kameň a tanečného divadla ATak, ktorí tento večer doplnia s časťou predstavenia ECCE HOMO zameraný na Sedembolestnú. Okrem toho čakajú mladých dve špeciality. Jednou bude živý obraz o tom, čo všetko matka počas života venuje svojim deťom a druhou modlitba "pohybujúcich" sa litánií k Sedembolestnej. Na mladých čakajú i ďalšie hudobné vystúpenia a polnočná svätá omša s novokňazmi a biskupom Mons. Jozefom Haľkom.
Akcia je odpoveďou na pozvanie slovenských biskupov pripraviť špeciálne podujatie pre mladých k prebiehajúcemu Jubilejnému roku. Spojená bude aj s ďalšími novinkami. Organizátori predstavia logo Národného stretnutia mládeže P15, ktoré sa uskutoční v lete 2015 v Poprade. Symbolicky tiež odštartujú jedinečný rok duchovnej prípravy na P15 s názvom "Čistý rok". Celú akciu chystá Rada KBS pre mládež a univerzity s pomocou dobrovoľníkov.
Komunikačný tím 7BOLESTNÁ

Foto: bazilika.sk/7bolestna

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo