Šéf britskej diplomacie: Musíme urobiť viac pre prenasledovaných kresťanov

Šéf britskej diplomacie: Musíme urobiť viac pre prenasledovaných kresťanov

Britský minister zahraničných vecí Jeremy Hunt. Foto – TASR/AP

Britská vláda zadala vypracovanie nezávislej správy o prenasledovaní kresťanov vo svete s cieľom nájsť praktické opatrenia na ich podporu po výraznom náraste násilia proti vyznávačom tohto náboženstva. Oznámil to šéf britskej diplomacie Jeremy Hunt.

V uplynulom roku bolo prenasledovaniu pre svoju vieru vystavených približne 215 miliónov kresťanov na celom svete, uviedlo britské ministerstvo zahraničných vecí.

Osobitne zraniteľné a často vystavené sexuálnemu násiliu sú podľa neho kresťanské ženy a deti. Informácie priniesli agentúry Reuters a AFP.

Minulý rok bolo v priemere každý mesiac zabitých pre svoju vieru 250 kresťanov, uvádza sa vo vyhlásení ministerstva.

Prečítajte si aj
Vo svete čelí prenasledovaniu okolo 250 miliónov kresťanov Zdieľať

„Prenasledovanie kresťanov je tak často výrazným varovným znamením prenasledovania všetkých menšín,“ uviedol Hunt. „Preto som dnes požiadal biskupa z Truro, aby preskúmal, ako môže britská vláda lepšie reagovať na utrpenie prenasledovaných kresťanov vo svete.“ „Môžeme a musíme urobiť viac,“ zdôraznil minister.

Správa, ktorá má byť predložená v apríli, zmapuje perzekúciu kresťanov na Blízkom východe, v Afrike a v Ázii, zanalyzuje britskú podporu a navrhne možnosti, ako na zistenú situáciu reagovať.

Organizácia Open Doors, zameraná na podporu prenasledovaných kresťanov, uviedla, že najnebezpečnejšími krajinami pre život kresťanov v roku 2018 boli Severná Kórea, Afganistan, Somálsko, Sudán a Pakistan.
 

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo