Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Svet kresťanstva
07. 12. 2014, 10:00

František mení veliteľa Švajčiarskej gardy

Plukovník Daniel Rudolf Anrig končí v pozícii veliteľa Švajčiarskej gardy. Rozhodol o tom pápež František. Meno nového veliteľa zatiaľ nie je známe. K výmene na čele Pápežskej švajčiarskej gardy dôjde 31. januára 2015. K tomuto dňu skončí predĺžený mandát doterajšieho veliteľa, 42-ročného Daniela ...

Plukovník Daniel Rudolf Anrig končí v pozícii veliteľa Švajčiarskej gardy. Rozhodol o tom pápež František. Meno nového veliteľa zatiaľ nie je známe.

K výmene na čele Pápežskej švajčiarskej gardy dôjde 31. januára 2015. K tomuto dňu skončí predĺžený mandát doterajšieho veliteľa, 42-ročného Daniela Rudolfa Anriga (na obr.), ktorého päťročné funkčné obdobie vypršalo už pred rokom. 
O výmene už oficiálne informoval vatikánsky denník L´Osservatore Romano, aj portál Vatican Insider. Aj keď meno Anrigovho nástupcu zatiaľ nie je známe, najčastejšie sa spomína meno jeho zástupcu Christopha Grafa.
K téme
Rodák z Walenstadtu v kantóne St. Gallen vstúpil do služieb Švajčiarskej gardy v roku 1992. Po skončení dvojročnej vojenskej služby vyštudoval civilné a kánonické právo na univerzite vo Fribourgu, kde potom vyučoval. Neskôr pracoval ako kriminalista a šéf polície v kantóne Glarus. Odtiaľ ho Benedikt XVI. v roku 2008 povolal do čela pápežských gardistov. Je ženatý, má štyri deti.
Asi najdramatickejšiu situáciu zažil odchádzajúci veliteľ na Vianoce v roku 2009. Počas polnočnej omše v Bazilike sv. Petra psychicky labilná žena napadla Benedikta XVI. a strhla ho na zem.
Imrich Gazda

Foto: facebook.com/Guardia Svizzera Pontificia 

Odporúčame

Vatikán neodmieta vojenský zásah proti Islamskému štátu

Vatikán neodmieta vojenský zásah proti Islamskému štátu

Teror Islamského štátu je taký brutálny, že si vyžaduje vojenský zásah. Len niekoľko hodín pred cestou pápeža Františka do Turecka to povedal vysoký predstaviteľ Svätej stolice.Islamský štát Iraku a Levanty (ISIS)  klesol na "úroveň barbarstva a nepredstaviteľných ukrutností". Počas stretnutia s au...

Europarlament pápežovi tlieskal. Jeho slová ale nepočúva

Europarlament pápežovi tlieskal. Jeho slová ale nepočúva

Nestáva sa často, aby niekto tlieskal svojmu kritikovi. Poslanci Európskeho parlamentu to predviedli počas príhovoru pápeža Františka. Hlava Katolíckej cirkvi si v europarlamente nekládla servítku pred ústa. Žiadny politicky korektný eurospeak, ale tvrdé pomenovanie reality: zneužívanie pojmu ľudsk...