Čínsky funkcionár: Západ zneužíva kresťanstvo na oslabovanie Číny

Čínsky funkcionár: Západ zneužíva kresťanstvo na oslabovanie Číny

Ilustračné foto: Flickr.com/Will Clayton

Predseda výboru Vlasteneckého trojjedinného hnutia vyhlásil, že zavádzanie kresťanstva v Číne sprevádzala intenzívna koloniálna agresia Západu.

Čínsky funkcionár v pondelok na zasadnutí Čínskeho ľudového politického poradného zhromaždenia (CPPCC) obvinil Západ z toho, že sa prostredníctvom kresťanstva snaží rozvracať krajinu, a vyzval veriacich, aby nasledovali čínsku verziu tejto viery. Informovala o tom agentúra AFP. 

"Protičínske sily na Západe sa naďalej usilujú prostredníctvom kresťanstva ovplyvňovať sociálnu stabilitu v našej krajine," uviedol Sü Siao-chung, predseda výboru Vlasteneckého trojjedinného hnutia (TSPM) - oficiálnej čínskej protestantskej cirkvi.

Počas zasadnutia CPPCC Sü vyhlásil, že zavádzanie kresťanstva v Číne "sprevádzala intenzívna koloniálna agresia Západu", pričom dodal, že miestne kresťanstvo musí do seba začleniť čínsku kultúru. Len tak sa podľa jeho názoru budú môcť Číňania s kresťanstvom lepšie stotožniť.

Sü v tejto súvislosti zdôraznil, že TSPM podporuje vládu v tom, aby trestne stíhala osoby, ktoré chcú "v mene kresťanstva oslabiť národnú bezpečnosť (Číny)".

Toto vyhlásenie prichádza iba niekoľko dní po tom, ako americký vyslanec pre slobodu vierovyznania Sam Brownback vyhlásil, že Peking je "vo vojne s vierou", keď prenasleduje moslimských Ujgurov, budhistických Tibeťanov, kresťanov a prívržencov hnutia Falun Gong.

Protestanti sú v Číne rozdelení svojou príslušnosťou medzi neoficiálne cirkvi a cirkvi schválené štátom, v ktorých sú počas obradov často spievané aj piesne komunistickej strany. 

Ako dodáva AP, neoficiálne cirkvi čelia v posledných rokoch v Číne narastajúcemu tlaku zo strany štátu.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo