Vzniká konzervatívny denník. Svet kresťanstva bude jeho súčasťou

Svet kresťanstva oslávil 6. narodeniny. Po rokoch samostatného fungovania sa stane súčasťou väčšieho projektu. Témy, pre ktoré ste ho navštevovali, nájdete aj naďalej. V ešte väčšom množstve a vyššej kvalite.
„Mojím prianím je, aby Svet kresťanstva bol dôkazom, že o náboženských udalostiach sa dá písať otvorene, zaujímavo a pravdivo,“ napísal som v prvom, programovom článku. 
Počas nasledujúcich šiestich rokov ste si na tomto mieste mohli prečítať takmer tisícku ďalších článkov – o pápežoch Františkovi a Benediktovi XVI., o vatikánskom zákulisí, dianí v slovenskej Katolíckej cirkvi, ale aj v ostatných kresťanských cirkvách.
Priamo z Vatikánu som vás informoval o konkláve, v ktorom bol za pápeža zvolený kardinál Jorge Maria Bergoglio či o svätorečení obdivovaných pápežov Jána Pavla II. a Jána XXIII. Svet kresťanstva sa stal zaujímavým zdrojom náboženských informácií nielen pre bežných čitateľov, aj pre celoslovenské médiá. Nečakaným uznaním bola pozvánka na prvé svetové stretnutie blogerov vo Vatikáne
Počas uplynulých rokov pribúdali noví čitatelia, ale aj mladí spolupracovníci. Oni sú nádejou, že v budúcnosti nebude v médiách taký citeľný nedostatok odborníkov na náboženské témy. A to ma veľmi teší.
Najmä počas uplynulých dvoch rokov som cítil potrebu posunúť tento projekt o krok vpred. Inšpiráciou mi bol známy vatikanistický portál Vatican Insider
Môžem povedať, že Svet kresťanstva má konečne šancu na plánovaný krok vpred. Na Slovensku vzniká nový konzervatívny denník a Svet kresťanstva bude jeho súčasťou. 
Dôvod je jednoduchý. Za novým projektom stojí partia okolo portálu Postoy.sk, ktorý som pred desiatimi rokmi spoluzakladal. Istý čas som ho dokonca viedol. Naša spolupráca bola vždy nielen bezproblémová, ale aj priateľská. 
Dnes je šanca na spoločný rast. A po tejto ceste chceme kráčať spoločne.
Imrich Gazda

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo