Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Svet kresťanstva
23. 02. 2015, 18:07

Rímski bezdomovci rozdávali Františkove knihy

Účastníci nedeľnej modlitby Anjel Pána na Námestí sv. Petra si odniesli darček priamo od pápeža. Vreckovú publikáciu Dbaj o svoje srdce im rozdala stovka bezdomovcov. "Tí, ktorí sú sami v núdzi, nám tu na námestí prinesú veľké bohatstvo: bohatstvo našej viery, aby sme dbali o svoje srdce," oznámil...

Účastníci nedeľnej modlitby Anjel Pána na Námestí sv. Petra si odniesli darček priamo od pápeža. Vreckovú publikáciu Dbaj o svoje srdce im rozdala stovka bezdomovcov.

"Tí, ktorí sú sami v núdzi, nám tu na námestí prinesú veľké bohatstvo: bohatstvo našej viery, aby sme dbali o svoje srdce," oznámil František po skončení tradičnej nedeľnej modlitby. Stovka bezdomovcov spolu s rehoľnými sestrami potom pútnikom rozdali asi 50-tisíc brožúrok Dbaj o svoje srdce.
Tridsaťstranová vrecková publikácia obsahuje duchovné podnety z evanjelia, základné pravdy viery, prehľad sviatostí, čností, skutkov milosrdenstva či rady Svätého Otca Františka, ako s úžitkom čítať Sväté písmo, ako si večer spytovať svedomie a ako sa dobre spovedať.
"Musíme sa stať odvážnymi kresťanmi," vyzval pápež František v úvode knižočky, ktorej obálku zdobí obraz Dobrého Pastiera z rímskych katakomb sv. Kalixta. 
K téme
"Chcem sa opäť vrátiť k mojej rade čítať každý deň evanjelium: každý deň si prečítať z evanjelia a premeditovať to, chvíľočku, desať minúť. A aj ho nosiť vždy so sebou: vo vrecku, v taške... čiže mať evanjelium na dosah ruky," povedal v príhovore pred modlitbou Anjel Pána Svätý Otec, ktorý často vyzýva aj k pravidelnému spytovaniu svedomia.
Na podporu týchto duchovných aktivít nechal pápež počas minulého roka pútnikom rozdať vreckové evanjeliá a malé knižočky s modlitbami. 
Imrich Gazda

Foto: news.va

Odporúčame

Vatikán pripravuje zmeny v riadení a pri ochrane detí

Vatikán pripravuje zmeny v riadení a pri ochrane detí

Vo Vatikáne sa minulý týždeň pohybovalo ešte viac mužov v purpure ako zvyčajne. Víkendové uvedenie 20 nových kardinálov do kardinálskeho zboru nebolo jediným dôvodom. vatican_pope549482221788.jpg Slávnostnému kreovaniu nových kardinálov, ktorého sa zúčastnil aj emeri...