Prezident Kiska hovoril s pápežom Františkom o arcibiskupovi Bezákovi

Prezident Andrej Kiska sa vo Vatikáne stretol s pápežom Františkom. Hovorili spolu aj o odvolanom trnavskom arcibiskupovi Róbertovi Bezákovi.

Súkromné stretnutie slovenského prezidenta a hlavy Katolíckej cirkvi trvalo vyše pol hodiny. Andrej Kiska krátko po skončení návštevy na sociálnej sieti Facebook opísal svoje dojmy a témy, o ktorých sa rozprávali.

S PÁPEŽOM FRANTIŠKOMDnes som sa stretol s pápežom Františkom. Pozdravil som Svätého otca nielen od všetkých veriacich,...
Posted by Andrej Kiska on 9. duben 2015 Zdieľať

„Dlho sme diskutovali o arcibiskupovi Bezákovi, aj o tom, čo nás na Slovensku trápi,“ napísal slovenský prezident. „Hovorili sme aj o otvorenosti cirkvi, o tom, že musí byť prístupná všetkým ľuďom. Spomenuli sme v rozhovore napríklad krsty detí slobodných mamičiek, alebo sväté prijímanie ľudí, ktorí sú rozvedení. Pápež František zdôrazňoval to, čo často hovorí – že si cirkev musí nájsť cestu ku každému človeku,“ uviedol Kiska, ktorý pápeža opätovne pozval na návštevu Slovenska. „Je to človek, na ktorého môžeme byť hrdí a mali by sme mu želať veľa sily a zdravia v snahe o lepší svet,“ dodal slovenský prezident.

Tlačové stredisko Svätej stolice v komuniké uviedlo, že prezident a pápež hovorili o aktuálnej medzinárodnej situácii, najmä o Blízkom východe, ako aj o dôležitosti ochrany ľudských práv. Témy spomenuté Kiskom sa v oficiálnom komuniké nespomínajú.

Imrich Gazda

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo