Po boku etiópskych kresťanov zomrel aj moslim

Jamaal Rahman sa pokúsil zachrániť etiópskych kresťanov pred popravou. Radikáli z Islamského štátu ho nakoniec popravili spolu s nimi.

Koncom apríla radikáli z Islamského štátu popravili 29 etiópskych kresťanov, ktorí sa cez Líbyu chceli dostať do Európy. Portál Missionline informoval, že s kresťanmi zomrel aj moslim Jamaal Rahman.

Existujú dve verzie, prečo fundamentalisti zabili aj jeho. Somálsky denník Somaliland napísal, že moslim počas cesty konvertoval na kresťanstvo. Portál Missionline prišiel s inou verziou: Jamaal Rahman sa ponúkol ako náhradná obeť za svojho kresťanského priateľa. Domnieval sa, že ak odhalí svoju moslimskú identitu, budú ušetrení aj ostatní kresťania. Radikáli ho však ako odpadlíka zavraždili spolu s nimi.    

Na videu, ktoré zverejnil propagandistický kanál islamistov Al Furqan, komentátor popravy odkazuje kresťanom označovaným za križiakov: „Moslimská krv, ktorá bola vyliata kvôli vašej viere, nie je lacná.“

Portál Missionline prirovnal Jamaala Rahmana k moslimskému profesorovi Mahmúdovi Al´ Asalimu, ktorý sa koncom minulého roka zastal kresťanov prenasledovaných v irackom Mosule. Radikáli ho za to popravili rovnako ako Rahmana.

Monika Ostrovská

Foto: TASR/AP

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo