Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Svet kresťanstva
24. jún 2019

V Taliansku nečakane zomrel slovenský kňaz

Salezián Jozef Kabina, ktorý naposledy pôsobil v Žiline, sa utopil počas plávania v mori.
V Taliansku nečakane zomrel slovenský kňaz

Salezián Jozef Kabina. Foto – saleziani.sk

V nedeľu náhle zomrel vo veku 46 rokov don Jozef Kabina. Informoval o tom Rastislav Hamráček zo slovenskej provincie saleziánov. 

„Jozef bol so spolubratmi zo svojej komunity zo Žiliny na púti v San Giovanni Rottondo. Jeho život sa skončil počas plávania v mori v meste Vieste,“ priblížil smutnú udalosť provinciál saleziánov don Jozef Ižold a dodal: „Naša provincia stráca jedného vynikajúceho spolubrata. Jozef a jeho nadšenie o prehlbovanie duchovného života, jeho chuť pre štúdium i jeho nadobudnuté poznatky zo saleziánskej spirituality, ktoré vedel presvedčivo odovzdávať, nám budú chýbať.“

Jozef Kabina sa narodil 2. decembra 1973, do saleziánskeho noviciátu vstúpil v lete 1992 a prvé rehoľné sľuby zložil 14. augusta 1993. Po štúdiách filozofie pôsobil ako saleziánsky asistent v Bratislave-Trnávke, kde sa venoval rozvíjaniu futbalového klubu SDM Domino a zároveň študoval na Univerzite Komenského dejiny. Teológiu študoval v Bratislave a za kňaza bol vysvätený 12. júna 2004. 

Jozef Kabina pôsobil v Bratislave-Trnávke, v rokoch 2009 – 2013 bol direktorom saleziánskej komunity v Bratislave-Miletičovej, potom pôsobil v Žiline v komunite mladých saleziánov – študentov filozofie, odkiaľ odišiel do Ríma na štúdiá saleziánskej spirituality, na Pápežskej saleziánskej univerzite. Po návrate pôsobil v Žiline v komunite mladých saleziánov – študentov filozofie a jeden rok strávil aj v komunite v Poprade.

Informácie o pohrebe budú zverejnené neskôr.

Inzercia

Odporúčame