Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Svet kresťanstva
09. júl 2019

Vatikán odobral imunitu nunciovi obvinenému zo sexuálneho obťažovania

Obvinenia voči arcibiskupovi Luigimu Venturovi vzniesli viacerí muži.
Vatikán odobral imunitu nunciovi obvinenému zo sexuálneho obťažovania

Na archívnej snímke zo 4. januára 2018 francúzsky prezident Emmanuel Macron (vľavo) a vatikánsky veľvyslanec v Paríži Luigi Ventura počas novoročného stretnutia s diplomatmi v Elyzejskom paláci v Paríži. Foto – TASR/AP

Vatikán odobral diplomatickú imunitu apoštolskému nunciovi vo Francúzsku, arcibiskupovi Luigimu Venturovi, ktorý čelí obvineniam zo sexuálneho obťažovania. Informovalo o tom v pondelok francúzske ministerstvo zahraničných vecí, píše agentúra DPA.

Ministerstvo uviedlo, že od Vatikánu dostalo potvrdenie o odobratí Venturovej imunity po tom, ako túto žiadosť predložil parížsky prokurátor.

Parížska prokuratúra začala 24. januára proti 74-ročnému Venturovi viesť vyšetrovanie pre podozrenie zo sexuálnych útokov, na ktoré upozornila radnica hlavného mesta.

Venturu následne obvinili z pohlavného obťažovania mladého zamestnanca parížskej radnice, ktorého sa údajne dopustil 17. januára počas novoročného príhovoru starostky Anne Hidalgovej pre diplomatov, náboženských lídrov a zástupcov občianskej spoločnosti.

Vatikánsky vyslanec vo Francúzsku je obvinený aj z obťažovania ďalšieho muža. Podobné obvinenia voči nemu neskôr vzniesli viacerí muži.

Inzercia

Inzercia

Inzercia

Odporúčame