Vatikán odobral imunitu nunciovi obvinenému zo sexuálneho obťažovania

Vatikán odobral imunitu nunciovi obvinenému zo sexuálneho obťažovania

Na archívnej snímke zo 4. januára 2018 francúzsky prezident Emmanuel Macron (vľavo) a vatikánsky veľvyslanec v Paríži Luigi Ventura počas novoročného stretnutia s diplomatmi v Elyzejskom paláci v Paríži. Foto – TASR/AP

Obvinenia voči arcibiskupovi Luigimu Venturovi vzniesli viacerí muži.

Vatikán odobral diplomatickú imunitu apoštolskému nunciovi vo Francúzsku, arcibiskupovi Luigimu Venturovi, ktorý čelí obvineniam zo sexuálneho obťažovania. Informovalo o tom v pondelok francúzske ministerstvo zahraničných vecí, píše agentúra DPA.

Ministerstvo uviedlo, že od Vatikánu dostalo potvrdenie o odobratí Venturovej imunity po tom, ako túto žiadosť predložil parížsky prokurátor.

Parížska prokuratúra začala 24. januára proti 74-ročnému Venturovi viesť vyšetrovanie pre podozrenie zo sexuálnych útokov, na ktoré upozornila radnica hlavného mesta.

Venturu následne obvinili z pohlavného obťažovania mladého zamestnanca parížskej radnice, ktorého sa údajne dopustil 17. januára počas novoročného príhovoru starostky Anne Hidalgovej pre diplomatov, náboženských lídrov a zástupcov občianskej spoločnosti.

Vatikánsky vyslanec vo Francúzsku je obvinený aj z obťažovania ďalšieho muža. Podobné obvinenia voči nemu neskôr vzniesli viacerí muži.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo