Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Svet kresťanstva
21. 05. 2015, 18:50

Kňaz Juraj Vittek: Rehabilitovať treba slovenských biskupov

V kauze arcibiskupa Róberta Bezáka sa vytvorila virtuálna realita, ktorá nezodpovedá skutočnosti, tvrdí katolícky kňaz Juraj Vittek. biskupi.jpg Stretnutie pápeža Františka s arcibiskupom Róbertom Bezákom "spustilo svoju vlastnú nezávislú interpretáciu: virtuálnu rea...

Kňaz Juraj Vittek: Rehabilitovať treba slovenských biskupov

V kauze arcibiskupa Róberta Bezáka sa vytvorila virtuálna realita, ktorá nezodpovedá skutočnosti, tvrdí katolícky kňaz Juraj Vittek.

Stretnutie pápeža Františka s arcibiskupom Róbertom Bezákom "spustilo svoju vlastnú nezávislú interpretáciu: virtuálnu realitu údajnej rehabilitácie, dokonca volanie po odvolaní predsedu KBS či výziev k jeho odstúpeniu a pod." Uviedol to v komentári pre Vatikánsky rozhlas kňaz Juraj Vittek, ktorý je moderátorom Komunity Oratória sv. Filipa Neriho v Senci. 

"Súčasťou tejto virtuálnej reality je samozrejme istota, že odvolanie trnavského emeritného arcibiskupa bolo sprisahaním, nespravodlivosťou, že bolo dôsledkom osočovania a ohovárania, že nebolo v súlade s cirkevným právom, lebo chýbal pápežov dekrét atď., atď."

K téme
Vlk, Zvolenský, Giordana: Kto je víťazom v kauze Bezák?

Zdieľať

Vo svojom komentári sa kňaz Vittek pýta, či v skutočnosti by nemali byť rehabilitovaní slovenskí biskupi: "Ako však bude možné rehabilitovať a očistiť dobré meno systematicky a dlhodobo očierňovaného Mons. Zvolenského a celej KBS? Ako bude možné napraviť duchovné škody v srdciach veriacich, ktoré to so sebou prinieslo?"

Riešenie Vittek vidí v obrátení, zmene zmýšľania a v ospravedlnení. "Musí sa to diať v hĺbke svedomia jednotlivcov. Ale k tomu nemožno nikoho prinútiť, je možné sa za to iba vytrvalo modliť a trpezlivo čakať," dodal Vittek.

- ig - 

Foto: TK KBS/Peter Zimen

Odporúčame

Vatikán vyvrátil informácie o svätorečení Matky Terezy

Vatikán vyvrátil informácie o svätorečení Matky Terezy

V priebehu Svätého roka milosrdenstva bude svätorečená Matka Tereza, napísali talianske denníky. Hovorca Svätej stolice tieto informácie odmietol. india_mother_teresa04590610459116.jpg "Jubileum Matky Terezy a Otca Pia". Pod týmto titulkom v utorok v talianskej tlači ...

Zverejnili duchovný testament zosnulého biskupa Dominika Tótha

Zverejnili duchovný testament zosnulého biskupa Dominika Tótha

"Odprosujem každého, koho som urazil alebo zarmútil, alebo odmietol povinnú službu. Sám odpúšťam každému, ako nám to Pán prikazuje," napísal vo svojom duchovnom testamente zosnulý biskup Dominik Tóth. Dokument zverejnil Arcibiskupský úrad v Trnave.  samaria1.jpg „Milo...