Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Svet kresťanstva
21. máj 2015

Kňaz Juraj Vittek: Rehabilitovať treba slovenských biskupov

V kauze arcibiskupa Róberta Bezáka sa vytvorila virtuálna realita, ktorá nezodpovedá skutočnosti, tvrdí katolícky kňaz Juraj Vittek. biskupi.jpg Stretnutie pápeža Františka s arcibiskupom Róbertom Bezákom "spustilo svoju vlastnú nezávislú interpretáciu: virtuálnu rea...

Kňaz Juraj Vittek: Rehabilitovať treba slovenských biskupov

V kauze arcibiskupa Róberta Bezáka sa vytvorila virtuálna realita, ktorá nezodpovedá skutočnosti, tvrdí katolícky kňaz Juraj Vittek.

Stretnutie pápeža Františka s arcibiskupom Róbertom Bezákom "spustilo svoju vlastnú nezávislú interpretáciu: virtuálnu realitu údajnej rehabilitácie, dokonca volanie po odvolaní predsedu KBS či výziev k jeho odstúpeniu a pod." Uviedol to v komentári pre Vatikánsky rozhlas kňaz Juraj Vittek, ktorý je moderátorom Komunity Oratória sv. Filipa Neriho v Senci. 

"Súčasťou tejto virtuálnej reality je samozrejme istota, že odvolanie trnavského emeritného arcibiskupa bolo sprisahaním, nespravodlivosťou, že bolo dôsledkom osočovania a ohovárania, že nebolo v súlade s cirkevným právom, lebo chýbal pápežov dekrét atď., atď."

K téme
Vlk, Zvolenský, Giordana: Kto je víťazom v kauze Bezák?

Inzercia

Zdieľať

Vo svojom komentári sa kňaz Vittek pýta, či v skutočnosti by nemali byť rehabilitovaní slovenskí biskupi: "Ako však bude možné rehabilitovať a očistiť dobré meno systematicky a dlhodobo očierňovaného Mons. Zvolenského a celej KBS? Ako bude možné napraviť duchovné škody v srdciach veriacich, ktoré to so sebou prinieslo?"

Riešenie Vittek vidí v obrátení, zmene zmýšľania a v ospravedlnení. "Musí sa to diať v hĺbke svedomia jednotlivcov. Ale k tomu nemožno nikoho prinútiť, je možné sa za to iba vytrvalo modliť a trpezlivo čakať," dodal Vittek.

- ig - 

Foto: TK KBS/Peter Zimen

Odporúčame

Vatikán vyvrátil informácie o svätorečení Matky Terezy

Vatikán vyvrátil informácie o svätorečení Matky Terezy

V priebehu Svätého roka milosrdenstva bude svätorečená Matka Tereza, napísali talianske denníky. Hovorca Svätej stolice tieto informácie odmietol. india_mother_teresa04590610459116.jpg "Jubileum Matky Terezy a Otca Pia". Pod týmto titulkom v utorok v talianskej tlači ...