Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Svet kresťanstva
22. máj 2015

Francúzski pastori môžu požehnávať zväzky osôb rovnakého pohlavia

Synoda Zjednotenej protestantskej cirkvi vo Francúzsku (EPUdF) povolila svojim pastorom udeľovať požehnanie manželstvám osôb rovnakého pohlavia. gay.jpg K rozhodnutiu cirkvi došlo dva roky po tom, ako francúzska vláda aj napriek protestom podporovaným rímskokatolícko...

Francúzski pastori môžu požehnávať zväzky osôb rovnakého pohlavia

Synoda Zjednotenej protestantskej cirkvi vo Francúzsku (EPUdF) povolila svojim pastorom udeľovať požehnanie manželstvám osôb rovnakého pohlavia.

K rozhodnutiu cirkvi došlo dva roky po tom, ako francúzska vláda aj napriek protestom podporovaným rímskokatolíckou cirkvou povolila manželstvá gejov a lesieb. Informovala o tom agentúra Reuters.

EPUdF, ktorá vznikla v roku 2012 zlúčením francúzskej luteránskej a reformovanej cirkvi, zároveň vyhlásila, že jej synoda schválila, aby o tom, či takéto požehnanie udeliť, mohli rozhodovať pastori v jednotlivých farnostiach.

K téme
Škótska cirkev odsúhlasila homosexuálnych duchovných

Inzercia

Zdieľať

Protestanti tvoria približne dve percentá francúzskej populácie, pričom dve tretiny z nich sú evanjelici, ktorí zväčša manželstvá osôb rovnakého pohlavia neschvaľujú. Približne dve tretiny Francúzov sa hlásia k rímskokatolíckemu vierovyznaniu, hoci do kostola chodí pravidelne len zanedbateľné percento z nich.

Oddávanie osôb rovnakého pohlavia vyvoláva v protestantských cirkvách rozpory, pričom tie liberálnejšie - ako napríklad švédska či dánska - schvaľujú sobáše osôb rovnakého pohlavia, zatiaľ čo iné ponúkajú takýmto párom len požehnanie.

TASR

Foto: wikipedia.org

Odporúčame

Írsko v referende hlasuje o homosexuálnych manželstvách

Írsko v referende hlasuje o homosexuálnych manželstvách

Vyše 3,2 milióna írskych voličov sa dnes môže v referende vyjadriť k legalizácii homosexuálnych manželstiev. Podľa prieskumov takýto krok podporujú Íri v pomere 2:1. Ak írski voliči návrh podporia, stane sa Írsko prvou krajinou na svete, ktorá rozhodne o legalizácii sobášov gejov a lesieb na zákla...

Kňaz Juraj Vittek: Rehabilitovať treba slovenských biskupov

Kňaz Juraj Vittek: Rehabilitovať treba slovenských biskupov

V kauze arcibiskupa Róberta Bezáka sa vytvorila virtuálna realita, ktorá nezodpovedá skutočnosti, tvrdí katolícky kňaz Juraj Vittek. biskupi.jpg Stretnutie pápeža Františka s arcibiskupom Róbertom Bezákom "spustilo svoju vlastnú nezávislú interpretáciu: virtuálnu rea...