Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Svet kresťanstva
18. júl 2019

Pápež František má nového hovorcu

František vymenoval nového hovorcu Vatikánu Mattea Bruniho, v Británii narodeného predstaviteľa, ktorý mal počas pápežových ciest na starosti mediálnu logistiku.
Pápež František má nového hovorcu

Matteo Bruni (vľavo) poča stretnutia s novinármi v rámci pápežského letu z Ríma do Santiaga v januári 2018. Foto – TASR/AP

Vo štvrtok o tom informovala tlačová agentúra AP.

Bruni preberá funkciu od Alessandra Gisottiho, ktorý sa stal dočasným hovorcom Vatikánu po náhlom odchode Grega Burkea vlani 31. decembra.

Gisotti vždy upozorňoval, že jeho funkčné obdobie bude dočasné vzhľadom na náročnosť tohto zamestnania a na povinnosti voči jeho mladej rodine.

Vatikán vo štvrtok uviedol, že Gisotti teraz prejde na vatikánsky komunikačný úrad (Dikastérium pre komunikáciu), kde bude zástupcom riaditeľa mediálneho oddelenia.

Bruniho vymenovanie je najnovším krokom v reorganizácii komunikačnej činnosti Svätej stolice za pápeža Františka.

Prečítajte si aj
Čo je za personálnymi otrasmi, ktoré zakývali vatikánskou komunikáciou Zdieľať

Ako informuje Vatican News, 43-ročný Bruni pracuje vo Vatikáne od roku 2009. V minulosti koordinoval charitatívne projekty komunity Sant´Egidio v rôznych častiach sveta. Vyštudoval cudzie jazyky a okrem taliančiny hovorí anglicky, francúzsky a španielsky.

„Menovanie je pre mňa poctou,“ vraví Bruni v rozhovore pre Vatican News. „Je zrejmé, že šlo o voľbu doceňujúcu vnútorné zdroje. Tlačové stredisko síce nie je veľké, ale je to zložitá štruktúra zastávajúca mnoho funkcií. Myslím, že ich znalosť zvnútra môže byť užitočná k uskutočneniu reformy úradu na hlbšej rovine.“


 

Inzercia

Odporúčame