Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Svet kresťanstva
25. júl 2019

Pápež vymenoval brazílsku novinárku za zástupkyňu hovorcu Vatikánu

Zástupkyňou hovorcu Mattea Bruniho sa stala brazílska novinárka Cristiane Murrayová.
Pápež vymenoval brazílsku novinárku za zástupkyňu hovorcu Vatikánu

Nová zástupkyňa vatikánskeho hovorcu Cristiane Murrayová. Foto - Vatican News

Pápež František vymenoval za novú zástupkyňu riaditeľa Tlačového strediska Svätej stolice 57-ročnú Cristiane Murrayová. Informoval o tom vatikánsky spravodajský portál Vatican News.

Rodáčka z brazílskeho Ria de Janeiro vyštudovala obchodný manažment a marketing na tamojšej Pápežskej katolíckej univerzite. Od roku 1995 pracovala vo Vatikánskom rozhlase, neskôr sa v rámci Dikastéria pre komunikáciu venovala spravodajstvu o misionárskej činnosti cirkvi, ako aj televíznym a rozhlasovým prenosom z Vatikánu.

Zúčastnila sa tiež niekoľkých medzinárodných apoštolských ciest Svätého Otca.

Okrem taliančiny a portugalčiny ovláda španielčinu, francúzštinu a angličtinu.

Prečítajte si aj
Čo je za personálnymi otrasmi, ktoré zakývali vatikánskou komunikáciou Zdieľať

Jej menovaniu predchádzalo minulotýždňové vymenovanie nového riaditeľa Tlačového strediska Svätej stolice, ktorým sa stal dovtedajší mediálny koordinátor pápežských ciest Matteo Bruni.

Inzercia

Dvojica Bruni – Murrayová tak nahradila predchádzajúce hovorcovské duo Greg Burke - Paloma García Ovejerová, ktorí nečakane rezignovali na konci minulého roka. 

Pápež František vtedy dočasným vedením tlačového strediska poveril koordinátora sociálnych médií v rámci Dikastéria pre komunikáciu Alessandra Gisottiho. Ten sa po nástupe Bruniho a Murrayovej vracia na dikastérium, kde bude zástupcom edičného riaditeľa Andreu Tornielliho.

Súčasťou mediálnych zmien bolo aj menovanie nového šéfa vatikánskeho denníka L´Osservatore Romano – dlhoročného šéfredaktora Giovanniho Mariu Viana nahradil Andrea Monda.

 

Odporúčame