Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Svet kresťanstva
02. 06. 2015, 10:55

Kardinál Tomko: Štát by mal trestať nevyplatenie spravodlivej mzdy

Slovenský kardinál pripomenul, že nevyplatenie spravodlivej mzdy cirkev považuje za do neba volajúci hriech. tomko.jpg "Obrať niekoho o spravodlivú mzdu je do neba volajúci hriech a priestupok, ktorý by mal štát tvrdo trestať." V komentári pre Vatikánsky rozhlas to po...

Kardinál Tomko: Štát by mal trestať nevyplatenie spravodlivej mzdy

Slovenský kardinál pripomenul, že nevyplatenie spravodlivej mzdy cirkev považuje za do neba volajúci hriech.

"Obrať niekoho o spravodlivú mzdu je do neba volajúci hriech a priestupok, ktorý by mal štát tvrdo trestať." V komentári pre Vatikánsky rozhlas to povedal kardinál Jozef Tomko. „Svet práce, zamestnania, podnikania, politiky, zábavy a podobne ako keby nespadal pod mravné zákony. Tak je to najmä s otázkou práce a podnikania, mzdy a zisku,“ uviedol slovenský kardinál.

K téme
Čo by pápež František povedal Jurajovi Širokému

Zdieľať

„Cieľom hospodárskej činnosti nie je čím väčší zisk bez ohľadu na ľudí. Je veľmi nezdravým javom, keď sám robotník musí znížiť svoju mzdu, len aby si zachránil prácu,“ zdôraznil Tomko, podľa ktorého by štát mal podporovať podnikanie najmä v tých regiónoch, z ktorých  ľudia musia odchádzať za zárobkami do cudziny, čo ohrozuje ich rodiny.

K nevyplácaniu spravodlivej mzdy sa nedávno vyjadril aj pápež František. „Neplatiť spravodlivú mzdu, neplatiť poistenie, neplatiť nadčasy je hriechom. Je to hriech. Či už to robí nejaký boháč, niekto zo strednej triedy alebo niekto chudobný, je to hriech. Toto treba hovoriť,“ povedal pápež v rozhovore pre mexickú televíziu Televisa.

- ig -

Foto: TK KBS/Peter Jendrol

Odporúčame

Pápež František sa nevyjadrí k zjaveniam v Medžugorí

Pápež František sa nevyjadrí k zjaveniam v Medžugorí

Mariánske zjavenia, ktoré priťahujú aj množstvo Slovákov, sú stále predmetom skúmania Vatikánu. e.jpg Už najbližšiu sobotu pápež František navštívi Sarajevo. Hovorca Svätej stolice Federico Lombardi odmietol dohady, že počas jednodňovej návštevy hlavného mesta Bosny a...