Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Svet kresťanstva
20. august 2019

Gibsonovo Vzkriesenie Krista príde do kín na Veľkú noc

Dej by mal zachytávať udalosti od tretej hodiny Veľkého piatku po nedeľu vzkriesenia.
Gibsonovo Vzkriesenie Krista príde do kín na Veľkú noc

Mel Gibson na projekciu filmu Hacksaw Ridge v Benátkach 4. septembra 2016. FOTO TASR/AP

Len vďaka podpore od našich čitateľov vám prinášame aktuálne spravodajstvo. Podporte nás, prosíme.

Nový film Mela Gibsona Vzkriesenie Krista príde do kín na Veľkú noc budúceho roka a nadviaže na Umučenie Krista z roku 2004 štýlom i obsadením.

Píše o tom Vatikánsky rozhlas. 

Produkcia potvrdila, že v hlavných úlohách sa opäť objaví Jim Caviezel ako Ježiš, Máriu bude hrať znovu Maia Morgenstern, Piláta Christo Jivkov a Francesco De Vito apoštola Petra. 

Prvú verziu scenára, napísanú Danom Gordonom, prepracoval dlhoročný Gibsonov spolupracovník a autor filmu Statočné srdce Randall Wallace. Dej by mal zachytávať udalosti od tretej hodiny Veľkého piatku po nedeľu vzkriesenia, ktoré sa doteraz v kinematografii objavili len okrajovo.

„Vždy som chcel vyrozprávať tento príbeh. Umučenie bolo len začiatkom a je ešte veľa čo povedať,“ vyjadril sa v minulosti Wallace pre Hollywood Reporter.

Jim Caviezel, ktorý opäť vystúpi v úlohe Krista, v jednom z rozhovorov povedal, že „niektoré veci budú divákov šokovať“. 

Inzercia

„Nepoviem vám, ako Gibson postupuje, ale môžem povedať, že to bude najväčší film v dejinách. Vzkriesenie je ohromná téma. Snažíme sa ju uchopiť presvedčivým a poučným spôsobom, aby film vnášal nové svetlo a pokiaľ možno sa vyvaroval podivností,“ dodal americký herec so slovenskými koreňmi. 

Film sa bude predovšetkým ponárať do duchovnej dimenzie, hovorí Mel Gibson. Nemôže byť totiž obyčajným opisom toho, čo si všetci môžeme prečítať v evanjeliu. Interpretácia znamená skúmanie a hľadanie hlbších obsahov, uviedol režisér v rozhovore s pastorom a evanjelizátorom Gregom Lauriom. 

Projekt sponzorovaný spoločnosťou Samuel Goldwyn Films má rozpočet 20 miliónov dolárov a využíva rekvizity a kostýmy vyrobené pre predchádzajúci film. Ten zožal veľký úspech aj po komerčnej stránke, keď priniesol zisk 612 miliónov dolárov. Výrobný rozpočet Umučenia Krista bol pritom na úrovni 30 miliónov. 

Dvojica Gibson-Wallace naposledy spolupracovala pri filme Hacksaw Ridge z prostredia druhej svetovej vojny. Príbeh je o zdravotníkovi Desmondovi Dossovi, ktorý si uplatnil výhradu vo svedomí, keď odmietol na fronte zabíjať ľudí. 

Posledný film o Ježišovom zmŕtvychvstaní bol v kinách na jar 2016. Risen (v slovenčine V mene Krista) robilo americké štúdio Affirm Films, ktoré produkuje náboženské filmy. Do filmu Risen investovali 20 miliónov dolárov, snímka vyniesla 46 miliónov. Veľké uznanie či vysoké hodnotenie však nezískala.

 

Odporúčame