Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Svet kresťanstva
07. jún 2015

Bojovník ISIS sa stal kresťanom. Vo sne ho varoval Ježiš

Člen Islamského štátu tvrdí, že ho vo sne navštívil Ježiš Kristus. Zabíjaš mojich ľudí, vystríhal ho. Moslim, ktorému sa mal zjaviť Ježiš Kristus, porozprával o svojej skúsenosti pracovníkom organizácie Mládež s misiou (YWAM). „Bojovník priznal, že predtým, než zavraždil jedného kresťana, dostal od ...

Bojovník ISIS sa stal kresťanom. Vo sne ho varoval Ježiš

Člen Islamského štátu tvrdí, že ho vo sne navštívil Ježiš Kristus. Zabíjaš mojich ľudí, vystríhal ho.


Moslim, ktorému sa mal zjaviť Ježiš Kristus, porozprával o svojej skúsenosti pracovníkom organizácie Mládež s misiou (YWAM). „Bojovník priznal, že predtým, než zavraždil jedného kresťana, dostal od neho Bibliu. Keď ho zabil, vzal si ju a začal čítať,“ citoval riaditeľku YWAM Ginu Fadelovú Christian Post. Podľa jej slov ho Ježiš v ďalšom sne požiadal, aby ho nasledoval. „Teraz sa chce stať Kristovým nasledovníkom a učeníkom,“ dodala Fadelová.

K téme 
Po boku etiópskych kresťanov zomrel aj moslim

Zdieľať

Ďalší z lídrov misijnej organizácie Kevin Sutter povedal, že taký hlad, ako majú moslimovia po duchovných veciach, tu ešte nebol. Christian Post napísal, že v priebehu niekoľkých rokov sa konverzie na základe snov s Ježišom stali medzi moslimami rozšíreným javom.

„V moslimskej kultúre sa ľudia nepovažujú za bytosti schopné rozhovoru s Bohom. (...) Oni prosia Boha, aby ich viedol skrze sny. Pre niekoho môže byť čudné, žiadať Ježiša, aby sa im vo sne ukázal, ale moslimovia to takto robia,“ vysvetlil pre Christian Post Nabeel Qureshi, ktorý sa zaoberá konverziami moslimov na kresťanstvo.

Monika Ostrovská

Ilustračné foto: wikipedia.org

Inzercia

Odporúčame

Spišská diecéza varuje pred falošným kňazom

Spišská diecéza varuje pred falošným kňazom

Vydáva sa za katolíckeho kňaza a pýta od ľudí peniaze. Spišská diecéza upozorňuje na podvodníka. kapitula.jpg Na prípad falošného kňaza, ktorý pýta peniaze od veriacich v Spišskej diecéze, upozornili TV Markíza a TV LUX. Finančné zbierky, ktoré sa konajú v kostoloch, ...

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.