Krakov 2016: Organizátori Svetových dní mládeže očakávajú 2,5 milióna účastníkov

Poľskí biskupi dúfajú, že pápež František navštívi okrem Krakova aj Čenstochovú a Osvienčim.

Organizačný tím Svetových dní mládeže, ktoré sa koncom júla 2016 uskutočnia v Krakove, predstavil priebeh príprav.

Krakov by mal privítať až 2,5 milióna mladých a asi šesťtisíc novinárov. „Cirkev vníma Svetové dni mládeže ako sviatok viery, ktorý presahuje hranice krajín, kultúr aj jazykov a ukazuje univerzálny rozmer Evanjelia. Tento sviatok má zjednotiť celé ľudstvo a osobitne mladých ľudí v našom nepokojnom a rozdelenom svete,“ povedal novinárom na tlačovej konferencii krakovský arcibiskup Stanislav Dziwisz.

K téme
Hymna Svetových dní mládeže v Krakove je na svete

Zdieľať

Poľskí biskupi dúfajú, že pápež František, ktorý už prisľúbil svoju účasť, navštívi aj ďalšie miesta. Radi by ho privítali na pútnickom mieste v Čenstochovej, kde by sa mohol stretnúť so zasvätenými osobami či v koncentračnom tábore Osvienčim. Presný harmonogram návštevy však ešte nebol schválený.

Organizátori chcú svetové dni prepojiť so Svätým rokom milosrdenstva. Mladých chcú pozvať do krakovského Sanktuária Božieho Milosrdenstva, ale aj do Sanktuária sv. Jána Pavla II., ktorý je patrónom a iniciátorom Svetových dní mládeže.

Do stretnutia v Krakove ostáva ešte približne 14 mesiacov. Mladí zo Slovenska sa môžu na toto podujatie pripraviť už na prelome júla a augusta v Poprade, kde sa uskutoční Národné stretnutie mládeže P15.

TK KBS

Foto: facebook.com/svetovednimladeze

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo