Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Svet kresťanstva
24. 06. 2015, 10:24

Zomrela sestra Nirmala, nástupníčka Matky Terezy

Sestra Nirmala sa vzdala hinduizmu a advokátskej kariéry, aby mohla s Matkou Terezou slúžiť chudobným. V Kalkate zomrela sestra Nirmala Joshi, ktorá viedla Misionárky lásky po Matke Tereze a založila ich kontemplatívnu vetvu. Zomrela vo veku 81 rokov v dôsledku vážnych zdravotných problémov.  Sestra...

Zomrela sestra Nirmala, nástupníčka Matky Terezy

Sestra Nirmala sa vzdala hinduizmu a advokátskej kariéry, aby mohla s Matkou Terezou slúžiť chudobným.


V Kalkate zomrela sestra Nirmala Joshi, ktorá viedla Misionárky lásky po Matke Tereze a založila ich kontemplatívnu vetvu. Zomrela vo veku 81 rokov v dôsledku vážnych zdravotných problémov. 

Sestra Nirmala sa narodila v roku 1934 v Ranchi, ktoré bolo v tom čase súčasťou provincie Bihar a Orissa. Hoci pochádzala z hinduistickej rodiny, vychovali ju kresťanskí misionári v Patne, hlavnom meste štátu Bihar. V tom čase spoznala Matku Terezu a vyjadrila túžbu rovnako slúžiť chudobným.

K téme
Pred 25 rokmi navštívila Slovensko Matka Tereza

Zdieľať

Po konverzii na katolícku vieru vstúpila do kongregácie Misionárok lásky. Sestra Nirmala, absolventka politických vied s praxou advokátky, založila v roku 1976 kontemplatívnu vetvu Misionárok lásky, ktorú viedla až do roku 1997, keď bola – šesť mesiacov po smrti zakladateľky Matky Terezy – zvolená za jej následníčku.

Mandát generálnej predstavenej Misionárok lásky skončil sestre Nirmale 25. marca 2009, keď ju nahradila spolusestra nemeckého pôvodu Mary Prema Pierick, ktorá je v čele kongregácie dodnes.

Pohrebné obrady sa uskutočnia dnes v Kalkate.

TK KBS

Foto: TASR/AP

Odporúčame

Pápež valdénskym protestantom: Odpustite nám

Pápež valdénskym protestantom: Odpustite nám

Pápež František sa počas historicky prvej návštevy valdénskeho chrámu ospravedlnil za prenasledovanie valdénskych protestantov. Ekumenické stretnutie hlavy Katolíckej cirkvi a valdénskych veriacich sa konalo počas pápežovej návštevy Turína. „Zo strany Katolíckej cirkvi vás prosím o odpustenie. Prosí...