František obedoval so svojimi bratrancami a sesternicami

Počas návštevy Turína si pápež František našiel čas aj na obed so svojimi blízkymi, ktorí tam žijú. Rodina by sa s ním najbližšie rada stretla vo Vatikáne. 

Bolo to nezabudnuteľné stretnutie a spomienky naň si všetci zachovajú vo svojom srdci po celý život. Takto opísal portál Vatican Insider atmosféru schôdzky, na ktorej sa pápež František stretol so svojimi bratrancami, sesternicami a ich deťmi a vnúčatami. „Najkrajší moment bol, že keď nás uvidel, roztvoril náruč. Keby mohol, tak by nás všetkých vzal pod svoje krídla,“ povedala Isa, dcéra jedného z Františkových bratrancov. 

„Strávili sme spolu príjemné chvíle, rozprávali sme sa o rodinných záležitostiach. On je jedným z nás,“ zhodnotil pápežov bratranec Elio Berello po spoločnom obede v turínskej arcibiskupskej rezidencii. Na stretnutí sa zúčastnil aj arcibiskup Cesare Nosiglia a emeritný arcibiskup, kardinál Severino Poletto. 

S viacerými príbuznými sa hlava Katolíckej cirkvi nevidela už dlhší čas. „Je to už desať rokov, čo som ho naposledy videl. Je to veľmi jednoduchý muž, ktorý má blízko k ľuďom,“ povedal pápežov bratranec Berello. „Aj keď sme o sebe veľa počuli, nevideli sme sa štyri roky,“ doplnila ho Isa: „Zdalo sa mi, že je trochu unavený, tak som mu pripomenula, aby to bral s nadhľadom.“

„Prosili sme ho, aby sa za nás modlil, no on nám ako vždy odpovedal, že to my by sme sa mali modliť zaňho,“ dodal Berello. 

K Turínu a Piemontu, odkadiaľ pochádzajú Františkovi starí rodičia, má pápež podľa slov jeho blízkych stále veľmi vrúcny vzťah. „Zakaždým, keď prišiel do Turína, ešte ako biskup alebo kardinál, tak u mňa zvykol bývať,“ povedala sesternica Carla. Rodina sa napokon zhodla, že najbližšie by sa s Františkom chcela stretnúť priamo vo Vatikáne, kde by si spolu mohli pochutnať na tradičnom piemontskom jedle Bagna Cauda. 

Daniela Matejovičová

Foto: wikimedia.org

 

 

 

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo