Cirkev privíta na Svetovom stretnutí rodín aj homosexuálov, lobing nepovolí

Homosexuálov na Svetovom stretnutí rodín organizátori privítajú. Nemôžu však lobovať proti učeniu cirkvi, tvrdí arcibiskup Filadelfie Charles Chaput.

„Dúfame, že každý sa cíti pozvaný prísť, samozrejme, sú vítaní aj ľudia, ktorí zažili skúsenosť s príťažlivosťou k rovnakému pohlaviu,“ odpovedal arcibiskup Chaput na otázku novinárov, ako chce Svetové stretnutie rodín prijať homosexuálov. Zároveň dodal, že týmto gestom „neposkytujú ľuďom platformu, kde sa môžu stretnúť s cieľom lobovať za postoje, ktoré sú v rozpore so životom cirkvi.“

K slovu sa dostane aj druhá strana. Na konferencii vystúpi homosexuálne cítiaci muž Ron Belgau, ktorý žije v celibáte. Spolu so svojou matkou prehovorí o tom, ako sa vyrovnával so svojou orientáciou a ako prijal učenie cirkvi.

K téme
VATIKÁNSKA SEDMA: S rodinami v Miláne aj o limitoch trhu

Zdieľať

Pozvaní sú nielen katolíci, ale aj „príslušníci iných náboženstiev, ktorí veria, že rodina je uholným kameňom spoločnosti“. Podľa slov predsedu Pápežskej rady pre rodinu Vincenza Paglia je cieľom stretnutia načúvať skutočným príbehom rodín. „Slávenie 8. svetového stretnutia rodín je nesmierne vzácnou príležitosťou, aby sme dali rodiny do stredu cirkvi a občianskej spoločnosti. Postavme rodiny do centra: To je správne! To je zdravé!“ zvolal v úvode tlačovej konferencie.

Organizátori na septembrovom stretnutí rodín vo Filadelfii očakávajú 15 000 účastníkov. Podľa TK KBS je momentálne zaregistrovaných 11 800 osôb zo sto národov. Najviac ľudí príde z USA, Kanady a Vietnamu. Na zozname prihlásených dominujú aj delegáti z Dominikánskej republiky a Nigérie. Spomedzi tisícov dobrovoľníkov sa prihlásilo aj štyridsať osemdesiatnikov.

Pápež priletí do Filadelfie zo stretnutia s Barackom Obamom. Oficiálny program cesty Vatikán zatiaľ nezverejnil, ale miestne úrady predpokladajú, že František vystúpi v závere stretnutia a odslúži verejnú omšu na diaľnici Benjamin Franklin.

Monika Ostrovská

Foto: TASR/Antonio Calanni

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo