Od odvolania arcibiskupa Bezáka uplynuli tri roky

Tretie výročie odvolania trnavského arcibiskupa Róberta Bezáka pripomínajú rôzne podujatia.


Vo štvrtok podvečer sa v Lurdskej jaskyni na Hlbokej ceste v Bratislave budú modliť za emeritného arcibiskupa Róberta Bezáka. Na podujatí, ktoré organizuje Bezákova sestra Gabriela, sa veriaci budú modliť aj za pápeža Františka, jeho poradcov, za Katolícku cirkev na Slovensku, ale aj za všetkých, ktorí aktívne hľadajú pravdu.

Už v nedeľu si arcibiskupa Bezáka pripomenuli v Trnave. Občianske združenie Kampanila zorganizovalo diskusiu s názvom Hodina bez arcibiskupa. „Prišiel som v nádeji, že budeme viesť dialóg a spochybňovať aj sami seba, nie vždy len toho druhého, a hľadať to, čo je pravda,“ povedal pre Mestskú televíziu Trnava jeden z účastníkov diskusie, hovorca KBS Martin Kramara. Stretnutia sa zúčastnilo asi 250 ľudí.

K téme
Hodina bez arcibiskupa. Aká bola?

Zdieľať

„V roku 2012 on prišiel o všetko. Od malého chlapca chcel ísť za kňaza. V roku 2012 nemal kam ísť,“ povedala o svojom bratovi Gabriela Bezáková.  

Podľa hovorcu KBS Kramaru emeritný arcibiskup po svojom návrate späť na Slovensko zatiaľ KBS formálne nekontaktoval. „Istý druh vzájomnej komunikácie existuje, je však súkromného charakteru," dodal pre TASR Kramara.

- ig -

Ilustračné foto: TASR/Lukáš Grinaj

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo