Slovenskí saleziáni majú nového provinciála

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Slovenskí saleziáni majú nového provinciála

Peter Timko (vľavo) a Ángel Fernández Artime. Foto – facebook/saleziáni.sk

Novým provinciálom Saleziánov dona Bosca na Slovensku sa na nasledujúce šesťročné obdobie stal Peter Timko.

Hlavný predstavený saleziánov don Ángel Fernández Artime vymenoval dona Petra Timka vo štvrtok 12. decembra na základe oboznámenia sa s mienkou slovenských saleziánov a po hlasovaní svojej rady. TASR o tom informoval hovorca saleziánov Rastislav Hamráček.

Timko má 46 rokov a je 18 rokov kňazom. Ako provinciál bude deviatym v histórii slovenskej provincie a druhým z generácie „ponovembrových“ saleziánov. V úrade vystrieda doterajšieho provinciála dona Jozefa Ižolda, ktorý viedol slovenskú provinciu saleziánov od júna 2014. Timko doteraz pôsobil v Poprade-Veľkej ako magister novicov.

Peter Timko sa narodil 9. apríla 1973 a pochádza z obce Sedlice neďaleko Prešova. Po absolvovaní strednej školy vstúpil v roku 1992 do saleziánskeho noviciátu a prvé sľuby ako salezián zložil v Konkatedrále Sedembolestnej Panny Márie v Poprade 14. augusta 1993. Filozofické štúdiá absolvoval v Nave v Taliansku, bol asistentom novicov, teologické štúdiá absolvoval potom v Turíne.

Za kňaza bol vysvätený 5. mája 2001 v Žiline. Pôsobil v saleziánskych dielach v Námestove, v ponoviciáte v Žiline, od roku 2006 študoval spirituálnu teológiu v Ríme. V roku 2008 sa stal členom provinciálnej rady saleziánov na Slovensku a v lete 2009 nastúpil ako 36-ročný do úlohy magistra novicov v Poprade-Veľkej, kde pôsobil až doteraz.
 

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo