Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Svet kresťanstva
24. január 2020

Ad: Nad pastierskym listom prešovského arcibiskupa

Toto vyjadrenie je prejavom mojej kňazskej poslušnosti.
Ad: Nad pastierskym listom prešovského arcibiskupa

Foto – TASR/Lukáš Grinaj

Začiatkom nového roka som na týchto stránkach publikoval komentár s názvom Nad pastierskym listom prešovského arcibiskupa.

Článok vyvolal prudkú reakciu za i proti. Veľmi ľutujem, ak moja úvaha bola pochopená ako útok na arcibiskupa Jána Babjaka či na úrad hierarchu alebo na gréckokatolícku metropolitnú cirkev. Za to, že si niektorí čitatelia vytrhli niektoré názory z kontextu a polemizovali o nich akýmkoľvek smerom, naozaj nemôžem.

Do svojich úvah často vkladám aj vážne a ťaživé svedectvá, ktoré som si v ostatných rokoch vypočul od mnohých kňazov pôsobiacich v archieparchii, nemali by sme sa báť hovoriť o nich nahlas.

Mrzí ma, ak moja snaha bola pochopená ako irónia. Naopak, snažím sa iba vyvolať polemiku a otvoriť zdravú diskusiu o kľúčových problémoch gréckokatolíckej cirkvi.

Svojím článkom som chcel iba vytvoriť priestor na búranie bariér strachu a na vypovedanie všetkého, čo nás bolí, znechucuje a bráni priznávať svoje slabosti či otvárať svoje rany, aby sme ich mohli spolu liečiť.

Ešte raz zdôrazňujem, že ľutujem, ak som spôsobil niekomu, či už osobne, alebo všeobecne, ujmu na mene alebo povesti, úprimne sa za to ospravedlňujem.

Prosím, prijmite toto vyjadrenie ako prejav mojej kňazskej poslušnosti.

Inzercia

Odporúčame