Americký viceprezident navštívil Vatikán, stretol sa s pápežom Františkom

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Americký viceprezident navštívil Vatikán, stretol sa s pápežom Františkom

Foto - TASR/AP

Audiencia Mikea Pencea sa konala v ten istý deň, ako sa americký prezident Donald Trump osobne zúčastnil Pochodu za život vo Washingtone.

Americký viceprezident Mike Pence absolvoval v piatok prijatie u pápeža Františka vo Vatikáne. Pence v rámci svojej návštevy Ríma hovoril aj s talianskym prezidentom Sergiom Mattarellom a premiérom Giuseppem Contem. Informovala o tom agentúra AP.

Penceova audiencia sa konala v ten istý deň, ako sa americký prezident Donald Trump osobne zúčastnil na veľkom pochode proti interrupciám vo Washingtone. Podľa AP bude Trump prvým úradujúcim prezidentom USA, ktorý tak urobil, odkedy sa organizujú Pochody za život.

Agentúra AP doplnila, že Pence pricestoval do Ríma a stretol sa s pápežom v čase prebiehajúceho procesu ústavnej žaloby (impeachmentu) s republikánskym prezidentom Trumpom v americkom Senáte.

Pence po prijatí u pápeža Františka zamieril na stretnutia s Mattarellom a Contem.

Pencea s delegáciou privítala na letisku Ciampino v Ríme americká veľvyslankyňa vo Vatikáne Callista Gingrichová, manželka bývalého predsedu Snemovne reprezentantov Newta Gingricha. Ako predseda Snemovne reprezentantov v roku dohliadal na proces impeachmentu voči vtedajšiemu demokratickému prezidentovi Billovi Clintonovi.

V roku 1998 obvinili prezidenta Clintona z krivej prísahy a marenia spravodlivosti v sexuálnej afére s bývalou stážistkou v Bielom dome Monikou Lewinskou. Clinton hlasovanie napokon ustál. 

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Novinka z vydavateľstva

Na pleciach obrov

Veľké pravdy viery, ako o nich meditovali a ako ich žili cir...

Na sklade. Odosielame ihneď.

O knihe
Cena u nás: 9,27 €

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo