@Pontifex je na Twitteri najvplyvnejší

Používatelia sociálnej siete Twitter sa zaujímajú o myšlienky pápeža Františka oveľa viac ako o Baracka Obamu. 


Účet pápeža Františka na sociálnej sieti Twitter sleduje už viac ako 22 miliónov ľudí. Zo svetových lídrov ich má podľa portálu Rome Reports viac už len americký prezident Barack Obama – 60 miliónov.

Rapídny nárast ľudí, ktorí sledujú pápežské konto s názvom @pontifex, zaznamenala hlava cirkvi počas nedávnej apoštolskej cesty v Latinskej Amerike. František ich získal v priemere 30 000 za deň, čo je o päťdesiat percent viac ako obyčajne.


Podľa
 štúdie Twiplomacy je argentínsky pápež najvplyvnejším svetovým lídrom na sociálnej sieti. Jeho tweety sú zdieľané v priemere 10 000-krát. Pre porovnanie, u Baracka Obamu sa počet zdieľaní pohybuje na úrovni asi 1 200-krát.  

Väčšina myšlienok pápeža Františka, ktoré môžu ľudia sledovať na Twitteri, pochádza z jeho kázní, príhovorov alebo oficiálnych dokumentov. Prvýkrát si konto na Twitteri zriadil jeho predchodca Benedikt XVI. v roku 2012. Z deviatich jazykových verzií konta @pontifex sú najsledovanejšie španielčina (9,4 milióna followerov), angličtina (6,6 milióna) a taliančina (3 milióny).

-at-

Foto: Twiplomacy.com

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo