Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Svet kresťanstva
02. august 2015

Sekretár Benedikta XVI. o prijímaní pre rozvedených: Niektorí biskupi podľahli duchu doby

Cirkev musí byť nablízku rozvedeným, ale povoliť im pristupovať k eucharistii nie je riešením, myslí si arcibiskup Georg Gänswein. Osobný sekretár emeritného pápeža Benedikta XVI. Georg Gänswein sa kriticky vyjadril na adresu biskupov, ktorí chcú rozvedeným a znovuzosobášeným katolíkom povoliť prist...

Sekretár Benedikta XVI. o prijímaní pre rozvedených: Niektorí biskupi podľahli duchu doby

Cirkev musí byť nablízku rozvedeným, ale povoliť im pristupovať k eucharistii nie je riešením, myslí si arcibiskup Georg Gänswein.


Osobný sekretár emeritného pápeža Benedikta XVI. Georg Gänswein sa kriticky vyjadril na adresu biskupov, ktorí chcú rozvedeným a znovuzosobášeným katolíkom povoliť pristupovať k svätému prijímaniu.

„Pred dvadsiatimi rokmi Ján Pavol II. po dlhom a zaväzujúcom uvažovaní neschválil, aby znovuzosobášení kresťania mohli pristupovať k Eucharistii. My teraz nemôžeme ignorovať jeho magistérium a meniť veci,“ povedal arcibiskup Gänswein v rozhovore pre agentúru Zenit.

K téme
Sekretár Benedikta XVI.: Začiatky spolupráce s Františkom neboli ľahké

Zdieľať

„Prečo niektorí pastieri chcú navrhnúť to, čo nie je možné? Neviem. Možno podľahli duchu doby, možno sa nechali viesť ľudským potleskom vyvolaným médiami,“ uvažuje Gänswein, podľa ktorého sa biskupi musia rozhodovať jedine na základe evanjelia, viery, zdravej doktríny a tradície.

Podľa sekretára Benedikta XVI. je potrebné pomôcť veriacim, ktorí sa dostali do komplikovanej životnej situácie, ale nie redukujúcim spôsobom. „Je dôležité priblížiť sa im, vytvoriť kontakt a udržiavať ho, pretože sú členmi cirkvi ako všetci ostatní, nie sú vylúčení ani exkomunikovaní,“ dodal nemecký arcibiskup.

Imrich Gazda

Foto: TASR/AP

Inzercia

Odporúčame

Kardinál Duka dal Halíkovým akciám stopku

Kardinál Duka dal Halíkovým akciám stopku

Rešpektujeme jeho rozhodnutie, no k diskusii a dialógu na túto tému sa vrátime, povedal vo vyhlásení Halík. dominik_duka-2014.jpg V českej cirkvi sa počas týždňa ostro debatovalo o sprievodných akciách, ktoré na pôde pražskej farnosti pripravoval katolícky kňaz Tomáš ...

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.