František sa bude s ľuďmi stretať ešte častejšie

Počas Jubilejného roka milosrdenstva sa budú generálne audiencie s pápežom Františkom konať nielen v stredy, ale raz za mesiac aj v sobotu.


Svätý Otec František sa rozhodol dať veriacim viac možností na stretnutie s ním vo Vatikáne. V priebehu Jubilejného roka milosrdenstva sa bude v období január - november 2016 konať generálna audiencia aj v jednu sobotu v mesiaci, aby bolo možné uspokojiť záujem pútnikov.

Prvá sobotná generálna audiencia je potvrdená na 30. januára 2016. Správu zverejnil prefekt Pápežského domu Georg Gaenswein, ktorý zároveň pripomenul, že audiencia v stredu 26. augusta bude v poradí stou generálnou audienciou pápeža Františka.

Od začiatku pontifikátu, ako povedal arcibiskup Gaenswein, sa Svätý Otec František v rámci stredajších audiencií, osobitných audiencií a nedeľňajších modlitieb Anjel Pána stretol celkovo s 15 miliónmi ľudí.

„Kto sa zúčastňuje na generálnych audienciách pápeža Františka, vidí, počuje, cíti, že pápež sa cíti vo svojej koži. On často hovorí o kultúre stretnutia a tam žije to, čo hovorí," povedal pre Vatikánsky rozhlas arcibiskup Gänswein a dodal: "Vidieť, že je veľmi spokojný pri stretnutí s veriacimi, keď im umožňuje dotknúť sa ho a cítiť jeho prítomnosť. Predovšetkým vidieť, ako zaobchádza s chorými, keď sa s nimi stretá, s ľuďmi, ktorí majú problémy. Je to vždy o dávaní a prijímaní. A to je veľký dar, veľká charizma pápeža Františka.“

TK KBS

Foto: TASR/AP

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo