Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Svet kresťanstva
03. august 2015

Satanisti odhalili obrovskú sochu diabla

Bronzová socha satana v hodnote 100-tisíc dolárov je tri metre vysoká a váži asi tonu. Nemáte poňatie, s čím sa zahrávate, odkázal im jezuitský kňaz. Satanisti v americkom Detroite odhalili obrovskú sochu diabla. Stretnutie, ktorého sa zúčastnilo okolo sedemsto ľudí, označili za najväčšiu satanskú c...

Satanisti odhalili obrovskú sochu diabla

Bronzová socha satana v hodnote 100-tisíc dolárov je tri metre vysoká a váži asi tonu. Nemáte poňatie, s čím sa zahrávate, odkázal im jezuitský kňaz.

Satanisti v americkom Detroite odhalili obrovskú sochu diabla. Stretnutie, ktorého sa zúčastnilo okolo sedemsto ľudí, označili za najväčšiu satanskú ceremóniu v histórii. Informoval o tom americký magazín TIME.

Bronzová socha v hodnote 100-tisíc dolárov je tri metre vysoká a váži asi tonu. Zobrazuje tvora s ľudským telom, kozou hlavou a krídlami. Zospodu sa na diabla dívajú malý chlapec s dievčaťom.

K téme
Na Harvardskej univerzite plánujú satanskú omšu. Katolíci protestujú
Exorcisti varujú: Rastie počet posadnutí diablom

Inzercia

Zdieľať

Odhalenie sochy udržiavali organizátori v tajnosti. Účastníci, ktorí si na udalosť kúpili lístky, dostali informácie cez email len pár hodín pred jej začiatkom. Stretnutia, ktoré sa konalo vo veľkosklade, sa zúčastnili nielen členovia satanistickej sekty, ale aj viacero zvedavcov a podporovateľov. Magazín TIME označil akciu za niečo medzi undergroundovým večierkom a hallowenskou párty.

Satanistický spolok, ktorý má svoje strediská vo Fínsku, Taliansku či v USA, má hlavné sídlo v New Yorku. Prvá a najsilnejšia základňa satanistov však pôsobí práve v Detroite. 

„Títo ľudia nemajú poňatia, s čím sa zahrávajú,“ napísal vo svojom komentári jezuitský kňaz James Martin. „Nehovorím svoj názor, ale svoju skúsenosť. Videl som mnoho ľudí zápasiacich s ozajstnou silou satana. Možno sa niektorí pobavia, no táto moc je rovnako reálna ako moc, ktorú pripisujeme Bohu,“ dodal americký jezuita.

Adam Takáč

Odporúčame

František sa bude s ľuďmi stretať ešte častejšie

František sa bude s ľuďmi stretať ešte častejšie

Počas Jubilejného roka milosrdenstva sa budú generálne audiencie s pápežom Františkom konať nielen v stredy, ale raz za mesiac aj v sobotu. Svätý Otec František sa rozhodol dať veriacim viac možností na stretnutie s ním vo Vatikáne. V priebehu Jubilejného roka milosrdenstva sa bude v období január -...

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.