V Bazilike sv. Petra vystavia ostatky pátra Pia

Ostatky pátra Pia vystavia v Bazilike sv. Petra vo februári 2016. Pápež ho chce dať za príklad všetkým kazateľom a spovedníkom.


„Svätý Otec vyjadril úprimnú túžbu, aby ostatky svätého Pia z Pietrelciny boli vystavené v Bazilike sv. Petra na Popolcovú stredu nastávajúceho mimoriadneho Svätého roku milosrdenstva, v deň, keď pošle do celého sveta misionárov milosrdenstva a udelí im zvláštny mandát kázať a spovedať, aby boli živým znamením toho, ako nebeský Otec prijíma všetkých, ktorí hľadajú jeho odpustenie,“ napísal predseda Pápežskej rady na podporu novej evanjelizácie Rino Fisichella arcibiskupovi Manfredonie, Vieste a San Giovanni Rotondo Michelovi Castorovi.

K téme
Páter Pio - svätec, ktorého cirkev nechcela

Zdieľať

„Prítomnosť pozostatkov svätého Pia bude tiež cenným znamením pre všetkých misionárov a kňazov, aby našli silu a podporu pre svoje poslanie v jeho obdivuhodnom príklade neúnavného, priateľského a trpezlivého spovedníka, autentického svedka Otcovho milosrdenstva,“ dodal v liste arcibiskup Fisichella.

S povolením prefekta Kongregácie pre kauzy svätých kardinála Angela Amata zostane urna s pozostatkami svätého Pia z Pietrelciny v Bazilike sv. Petra od 8. do 14. februára 2016. Jubileum modlitebných skupín pátra Pia sa uskutoční vo Vatikáne v sobotu 13. februára, keď sa pápež František stretne na súkromnej audiencii s duchovnými synmi a dcérami svätého kapucína z celého sveta.

TK KBS

Foto: wikipedia.org

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo