Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Svet kresťanstva
24. 03. 2020, 21:59

Vatikán má ďalšie tri prípady nákazy koronavírusom

Celkový počet nakazených vo Vatikáne sa zvýšil na štyri.
Vatikán má ďalšie tri prípady nákazy koronavírusom

Foto – TASR/AP

Ďalšie tri prípady nákazy koronavírusom SARS-CoV-2 zaznamenali v utorok vo Vatikáne, čím sa celkový počet nakazených zvýšil na štyri. Informovala o tom agentúra APA s odvolaním sa na vatikánskeho hovorcu Mattea Bruniho.

K téme
Na koronavírus umierajú desiatky kňazov, ich príbehy sú tragické aj hrdinské Zdieľať

Medzi novými prípadmi nákazy sú dvaja zamestnanci vatikánskeho múzea a jeden zamestnanec colného úradu. Všetky tri osoby sú už viac ako dva týždne v izolácii.

Vatikán v boji proti koronavírusu zaviedol podobné obmedzenia ako Taliansko, ktoré je najviac zasiahnutou krajinou v Európe. Pápež František sa v rámci preventívnych opatrení neobjavuje na verejnosti a svoje prejavy a modlitby adresuje veriacim prostredníctvom živého on-line vysielania. Námestie sv. Petra i Bazilika sv. Petra sú od 10. marca pre turistov uzatvorené.

Odporúčame

Mičovský odvolal šéfa štátnych lesov

Mičovský odvolal šéfa štátnych lesov

Vedením štáneho podniku poveril minister pôdohospodárstva Mateja Vigodu, ktorý doteraz pôsobil vo funkcii vedúceho lesnej správy Závadka nad Hronom, odštepného závodu Beňuš Lesy SR.

Misijný manifest – tézy pre comeback Cirkvi

Misijný manifest – tézy pre comeback Cirkvi

Až niekoľko mesiacov po tom, ako som prišiel do švajčiarskeho St. Gallenu do služieb sekretariátu Rady európskych biskupských konferencií, som si všimol, že sa to odohralo práve v období zrodu Misijného manifestu. Od januára 2018 uplynul dostatočne dlhý čas, ktorý ma stále utvrdzuje o svojej aktuálnosti pre Slovensko.