Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Svet kresťanstva
25. 03. 2020, 13:08

Pápež a veriaci sa spolu modlili za zastavenie pandémie

V piatok udelí o 18.00 h pred Bazilikou sv. Petra vo Vatikáne mimoriadne požehnanie Urbi et Orbi.
Pápež a veriaci sa spolu modlili za zastavenie pandémie

Pápež František. Foto – TASR/AP

Pápež František sa v stredu vo Vatikáne modlil za zastavenie pandémie koronavírusu SARS-CoV-2, ako aj za chorých, ich rodiny, zdravotníkov, dobrovoľníkov a politikov. Pripojiť sa k modlitbe Otče náš vyzval pápež kresťanov a veriacich z celého sveta, nielen katolíkov.

Po pápežovej modlitbe sa kardinál Angelo Comastri, vikár Jeho Svätosti pre Vatikánsky mestský štát, modlil modlitbu Anjel Pána a ruženec.

So svojou mimoriadnou výzvou duchovne sa zjednotiť v zápase s ochorením COVID-19 sa pápež na kresťanov obrátil aj formou videoklipu, ktorý sa objavil na sociálnych sieťach.

Videoklip pripravil Apoštolát modlitby – svetová modlitbová sieť pápeža Františka –, ktorý ho na sociálnych sieťach zverejnil v utorok, v predvečer stredajšej slávnosti Zvestovania Pána, ktorá je tradične aj dňom úcty k životu, informoval spravodajský portál Vatican News.

Svoj zámer modliť sa v stredu na poludnie spoločne modlitbu Otče náš pápež oznámil vo svojom príhovore minulú nedeľu. Avizoval vtedy tiež, že v piatok po modlitbách, čítaní zo Svätého písma a eucharistickej adorácii udelí o 18.00 h pred Bazilikou sv. Petra vo Vatikáne mimoriadne požehnanie Urbi et Orbi – mestu Rím a celému svetu.

Pápež podľa Vatican News vyhlásil, že „na pandémiu vírusu chceme odpovedať celosvetovým charakterom modlitby, spolucítenia, láskavosti“. Vyzval ľudí, aby zostali spojení v modlitbe a dali „pocítiť našu blízkosť tým, čo sú viac osamelí a skúšaní“. Apeloval podporovať lekárov, zdravotníkov, sanitárov i dobrovoľníkov, ale aj politikov či úradníkov, ktorí v tejto situácii „musia prijímať tvrdé rozhodnutia, ale pre naše dobro“. Pripomenul i policajtov a vojakov, ktorí „v uliciach dbajú o stále dodržiavanie poriadku, aby sa plnilo to, o čo vláda žiada pre dobro nás všetkých“.

Odporúčame