Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Svet kresťanstva
13. apríl 2020

Bocelliho Ave Maria z prázdneho milánskeho Dómu sledovali milióny (+ video)

Bocelliho vystúpenie nazvané Hudba pre nádej, odvysielané z milánskeho Dómu naživo, sledovalo cez YouTube viac ako 22 miliónov divákov.
Bocelliho Ave Maria z prázdneho milánskeho Dómu sledovali milióny (+ video)

Taliansky tenorista Andrea Bocelli. FOTO TASR – František Iván

Taliansky tenorista Andrea Bocelli odspieval na Veľkonočnú nedeľu sólový koncert z prázdneho milánskeho Dómu. Koncert bol streamovaný pre milióny ľudí na celom svete.

Bocelli v sprievode organistu Emanueleho Vianelliho odspieval štyri skladby (Panis Angelicus, Ave Maria, Sancta Maria, Domine Deus) vo vnútri gotického chrámu a koncert zakončil skladbou Amazing Grace, ktorú odspieval na schodoch katedrály v pozadí s fotomontážou zobrazujúcou prázdne ulice Paríža, Londýna a New Yorku.

„V deň, keď oslavujeme dôveru v život, ktorý víťazí, mi bolo cťou a potešením odpovedať ,Si‘ na pozvanie mesta a milánskeho Dómu,“ uviedol zrakovo postihnutý umelec v správe pred svojím vystúpením.

„Vďaka naživo vysielanej hudbe, spájajúcej milióny zopnutých rúk kdekoľvek na svete, objímeme toto ranené pulzujúce srdce Zeme,“ povedal.

Miláno je metropolou severotalianskeho regiónu Lombardsko, ktorý je spomedzi všetkých krajov Talianska najviac postihnutý epidémiou choroby COVID-19 vyvolávanej koronavírusom SARS-CoV-2. Zaznamenali tam už viac ako 9 000 obetí na životoch.  

Kostoly v Taliansku zostávajú zatvorené a dokonca aj bohoslužby celebrované pápežom Františkom cez veľkonočné sviatky boli streamované a odvysielané viacerými televíziami.  

Inzercia

Odporúčame

Čo sa dá ešte povedať?

Čo sa dá ešte povedať?

V podstate sa stále hľadajú nové a nové slovné spojenia nové a nové symboly na vyjadrenie toho istého. Teraz najviac na vyjadrenie kresťanského tajomstva Veľkej noci.