Rabíni podporili zbierku na opravu vypáleného katolíckeho kostola

Viacerí izraelskí rabíni podporili zbierku na opravu katolíckeho kostola v Izraeli, ktorý sa stal terčom protikresťanského vandalizmu. Ide o Chrám rozmnoženia chlebov v Tabge pri Tiberiadskom jazere, ktorý 18. júna podpálili dvaja mladí židovskí extrémisti.


Po incidente predstavitelia kresťanských komunít v Izraeli rázne odsúdili trestuhodný akt znesvätenia a dožadovali sa spravodlivosti a nápravy od verejných predstaviteľov Izraela. Páchatelia boli zadržaní a čaká ich súd za rasisticky motivovaný trestný čin.

Iniciatívu na znak solidarity začal rabín Alon Goshen-Gottstein, zakladateľ Eliášovho inštitútu pre medzináboženský dialóg (Elijah Interfaith Institute), ktorý združuje predstaviteľov viacerých vierovyznaní. Okrem viacerých rabínov zbierku podporil aj hovorca Knessetu - izraelského parlamentu - Yuli Edelstein.

Iniciátor zbierky odsúdil protikresťanské vandalistické činy, ku ktorým dochádza vo Svätej zemi, pričom uviedol, že cieľom spomínanej iniciatívy nie je len rekonštrukcia kostola, ale že má byť aj posolstvom pre svet. „Židovstvo, ktoré páli kostoly a mešity, nie je naším židovstvom. Zbierka je teda spôsob, ako vyjadriť našu konkrétnu podporu priateľstva medzi náboženstvami“, povedal rabín Goshen-Gottstein.

TK KBS

Ilustračné foto: TASR/AP

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo