Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Svet kresťanstva
20. 04. 2020, 07:53

V pravoslávnom chráme v Bratislave sa zišla viac ako stovka veriacich (+ video)

Na mieste sa podľa svedka nachádzala aj polícia.
V pravoslávnom chráme v Bratislave sa zišla viac ako stovka veriacich (+ video)

Pravoslávny chrám sv. Rastislava na Tomášikovej ulici v mestskej časti Ružinov v Bratislave. Foto – TASR/Michal Svítok

V pravoslávnom Chráme sv. Rastislava v Bratislave sa v nedeľu ráno zišla viac ako stovka veriacich napriek zákazu Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR vydaného vzhľadom na pandemickú situáciu.

Na videu nakrútenom v nedeľu o približne 8.30 h vidno zadný vchod Chrámu sv. Rastislava na Tomášikovej ulici v bratislavskom Ružinove. Z chrámu vyjde počas štvorminútového videa takmer 150 ľudí.

Človek, ktorý TASR záznam zaslal, uviedol, že video nakrútil, lebo mu bol vzhľadom na situáciu divný počet ľudí, ktorí sa pri chráme zišli. Na mieste sa podľa svedka nachádzala aj polícia.

Hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Veronika Slamková pre TASR potvrdila, že v nedeľu ráno boli policajti na mieste, avšak v čase ich príchodu bola budova uzavretá.

„Z uvedeného dôvodu nebolo na mieste možné toto oznámenie spoľahlivo preveriť,“ tvrdí polícia. Po pozretí videa, ako aj záznamu hliadky však polícia priestupok oznámi ÚVZ. Ten je podľa polície príslušný na jeho prejednanie.

Pravoslávni kresťania na Slovensku i vo svete, ktorí sa riadia podľa juliánskeho kalendára, vstúpili v pondelok do Strastného týždňa, počas ktorého si pripomínajú utrpenie, smrť a pochovanie Ježiša Krista.

V nedeľu oslávili najväčší kresťanský sviatok Christovo zmŕtvychvstanie – Paschu.

Odporúčame